«Տաշիր գրուպ» ընկերության գլխավոր գրասենյակում իրականացված խուզարկությունների հետևանքով կա 2 կալանավորված: Այդ մասին ասել են Քննչական կոմիտեից, հայտնում է 1Lurer.am-ը։
«4 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում): Կա 2 կալանավորված, 2-ի նկատմամբ էլ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություններ են ներկայացվել դատարան»,- հաստատել են ՔԿ-ից։
«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում օրերս կատարվել են խուզարկություններ։ Քննչական կոմիտեից նշել էին, որ իրականացված գործողությունները կատարվել են այն քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակում, որը վերաբերում է առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման, ինչպես նաև նույն ծավալով հարկերի, տուրքերի կամ այլ պարտադիր վճարների չվճարմանը։

As a result of recent searches conducted at the headquarters of Tashir Group, two individuals have been arrested. This was confirmed by Armenia’s Investigative Committee, reports 1Lurer.am .
“Public criminal prosecution has been initiated against four individuals under Article 296, Part 3, Point 3 of the Criminal Code (money laundering in especially large amounts). Two have been detained, and motions have been filed with the court to impose detention as a preventive measure for the other two,” the Investigative Committee stated.
The searches were carried out as part of a criminal investigation concerning large-scale money laundering, as well as the evasion of taxes, duties, or other mandatory payments in significant amounts, according to the Committee.