Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հերքել է Վարդենիսում վաղ առավոտյան իբրև իրականացված ձերբակալությունների վերաբերյալ հրապարակված տեղեկությունները, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Համացանցում տարածված էին պնդումներ, թե առավոտյան ժամերին ձերբակալվել են «Միասնական Վարդենիս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանը և Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատյանը։
ՀԿԿ –ից նշել են, որ նրանք ձերբակալված չեն։
«Հիշյալ անձիք ձերբակալված չեն, նրանց մասնակցությամբ կատարվում են քննչական գործողություններ», -հայտնել են պաշտոնաան մարմնից՝ ձեռնպահ մնալով հայտնել, թե ինչ վարույթի շրջանակներում են նրանց հետ կատարվում քննչական գործողությունները։
Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատրյանը, արձագանքելով այն լուրերին, թե իրեն և «Միասնական Վարդենիս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանին վաղ առավոտյան ձերբակալել են, պարզաբանել է, որ այս պահին չի գտնվում աշխատանքի վայրում, սակայն ազատության մեջ է։

The Anti-Corruption Committee has refuted reports claiming that arrests took place early this morning in the town of Vardenis.
Social media users alleged that Davit Shahnazaryan, head of the United Vardenis group, and Sevak Khachatryan, administrative head of Sotk, had been arrested.
The committee confirmed that these individuals were not detained.
“These persons have not been arrested. Investigative actions are being carried out involving them,” the committee stated, without disclosing the scope or nature of the proceedings.
Sevak Khachatryan responded to the rumors by clarifying that, while he is not currently at his workplace, he remains at liberty.