Հունիսի 12-ին Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում տեղի կունենա Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի համերգը դաշնակահարուի Անահիտ Չաուշյանի (Բելգիա) մասնակցությամբ եւ Թբիլիսիի Կամերային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար Վադիմ Շուբլաձեի ղեկավարությամբ: Համերգի ընթացքում կհնչեն Բզվանելիի սիմֆոնիա-ռեքվիեմը, Վագների «Ռիենցի» օպերայի նախերգանքը եւ Բեթհովենի դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 4-ը:
Վադիմ Շուբլաձեն ծնվել է Թբիլիսիում 1934-ին: Լինելով Թբիլիսիի Պետական կոնսերվատորիայի ուսանող` ապագա դիրիժորը հնարավորություն է ունեցել գլխավորել օպերայի եւ բալետի Մարինյան թատրոնը Վերդիի «Տրավիատայի» կատարման ժամանակ, որից հետո ելույթ է ունեցել Սպենդիարյանի անվան օպերային թատրոնի հետ:
խորհրդային Միության առաջատար դիրիժորներից մեկը` Վադիմ Շուբլաձեն, շատ ժամանակակից դասական ստեղծագործությունների առաջին կատարողն է: Դիրիժորի վերջին աշխատանքներից է «Իմ Հայաստան» ձայնասկավառակը, որի մեջ մտել են հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները Մեծ թատրոնի նվագախմբի կատարմամբ:
Հայաստանում վիոլենչելի դպրոցի հիմնադիր Ալեքսանդր Չաուշյանի թոռնուհի եւ անվանի կոմպոզիտոր Լեւոն Չաուշյանի դուստր Անահիտ Չաուշյանը, ավարտելով Երեւանի կոնսերվատորիան, 1994-ին տեղափոխվել է Բելգիա, որտեղ ավարտել է Բրյուսելի Թագավորական կոնսերվատորիան:

On June 12, Aram Khatchaturyan Concert Hall will host the joint performance of RA Philharmonic Orchestra and Belgian pianist Anahit Chaushyan, under the guidance of Tbilisi Philharmonic Chamber Orchestra’s Art Director Vadim Shubladze . The concert will feature symphony-requiem by Bzvaneli, prelude to Wagner’s Rienzi and Beethoven’s piano concert N 4.
Vadim Shubladze was born in 1934, studied in Tbilisi State Conservatory, conductors department. His first performance was when he was a student. He appeared with the Traviata of Verdi in the Mariinsky Opera and Ballet Theatre, St. Petersburg. A month later he performed in the Spendiarov Opera Theatre, Yerevan. Vadim Shubladze is the first performer of many classic and contemporary composers. He is one of the most sensitive and intelligent conductors of the former USSR. In 1991 he successfully worked with contemporary composer – pianist Michael J. Smith. Mr. Smith has written for Vadim Shubladze and the Tbilisi Philharmonic Chamber Orchestra and these pieces has performed and premiered by Shubladze and orchestra in Tbilisi and Sweden with great success.
Now he is principal conductor of the Tbilisi, Georgia State Radio and TV Symphonic Orchestra and the artistic director of the Tbilisi Philharmonic Chamber Orchestra.