ՀՅԴ 18-ամյա անդամ Անդրանիկ Չամիչյանի մոտ գտնված բոլոր իրերն օրինական են եղել՝ ինչպես պարզվել է դատարանում։ Այդ մասին հայտնել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը:
«Անդրանիկ Չամիչյանի մոտ հայտնաբերել են բացառապես օրինական իրեր։ Անգամ դատավորն է դա ընդունել կալանքի նիստի ժամանակ։ Ավելին, մեղադրող կողմը ստիված է եղել հրաժարվել առաջադրած մեղադրանքի պայթուններ կազմակերպելու մասից»,- նշել է նա:
Սակայն, ըստ Վարդանյանի, նույնիսկ այդ պայմաններում երիտասարդը կալանավորվել է երկու ամսով։
«Բայց մեկ է՝ Անդրանիկը կալանավորվել է 2 ամսով։ Կալանավորվել է դաշնակցական լինելու, ՀՅԴ ՀԵՄ-ի ակտիվ անդամ լինելու, սթրայքբոլ խաղը շատ սիրելու համար»,- նշել է նա:

Все предметы, обнаруженные у 18-летнего члена партии АРФ (Армянская революционная федерация) Андраника Чамичяна, были законными, как было установлено в суде. Об этом сообщила депутат от фракции «Армения» Кристине Варданян.
«У Андраника Чамичяна были обнаружены исключительно законные предметы. Даже судья это признал во время заседания по вопросу ареста. Более того, обвинение было вынуждено отказаться от пункта обвинения, касающегося организации взрывов», — заявила она.
Тем не менее, по её словам, молодой человек был арестован на два месяца.
«Но всё равно — Андраника арестовали на два месяца. За то, что он дашнак, активный член молодёжной организации АРФ, и за любовь к страйкболу», — добавила депутат.