Երևանում մեծանուն արվեստագետ, շանսոնյե, Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի արձանի բացման արարաղությունից հետո Ազնավուրի որդին՝ Նիկոլա Ազնավուրն ասել է, որ ինչպիսին էլ լինի ապագան, միշտ լինելու է Հայաստանի կողքին։
«Ես ինձ վրա պատասխանատվություն եմ վերցրել լինել Հայաստանի հետ: Հույս ունեմ՝ Հայաստանին սպասում է լավագույն ապագա։ Ինչպիսն էլ ապագան լինի, ես միշտ կլինեմ Հայաստանի կողքին»,–ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նա հավելել է, որ ժառանգել է հոր լավատեսությունը, ով երբեք չի կասկածել Հայաստանի պայծառ ապագային։
Չնայած լրագրողների քաղաքական թեմաներով հարցերին, Նիկոլա Ազնավուրի կինը, ով թարգմանում էր ամուսնու համար, չթարգմանեց դրանք՝ նշելով, որ քաղաքական հարցեր չեն քննարկում, իրենք բարեգորածական հիմնադրամ ունեն։
Երևանի Ազնավուրի hրապարակում բացվել է մեծն շանսոնիեի արձանը: Քանդակի հեղինակը Դավիթ Մինասյանն է, այն ձուլվել է Գյումրիում:Երևանի քաղաքապետարանը նախաձեռնել և ամբողջությամբ ֆինանսավորել է արձանի տեղադրման աշխատանքները։

Following the unveiling ceremony of a statue in Yerevan honoring renowned artist, chansonnier, and Armenian national hero Charles Aznavour, his son Nicolas Aznavour declared that he will stand with Armenia no matter what the future holds.
"I have taken on the responsibility to be with Armenia. I hope the country has the best future ahead. Whatever the future holds, I will always be by Armenia's side," he stated, according to Panorama.am .
He also noted that he inherited his father’s optimism, recalling that Charles Aznavour never doubted Armenia’s bright future.
Despite journalists posing political questions, Nikola Aznavour’s wife, who was translating for him, chose not to translate those inquiries, stating that they do not discuss politics and are focused on their charitable foundation.
*A statue of the legendary chansonnier was unveiled in Aznavour Square in Yerevan. The sculpture, created by Davit Minasyan, was cast in Gyumri. The Yerevan municipality initiated and fully funded the installation project.
Nikola Aznavour, founder and chairman of the Aznavour Foundation’s board of trustees, attended the unveiling and shared reflections on his father’s profound connection to Armenia.*