Հանրային հեռուստաընկերությունը սկսել է հայտերի ընդունումը՝ պարզելու համար, թե ով կներկայացնի Հայաստանը Մանկական Եվրատեսիլ 2025 երգի միջազգային մրցույթում։
Հեռուստաընկերությունից հայտնել են, որ մասնակցության հնարավորություն ունեն Հայաստանի քաղաքացիներն ու ռեզիդենտները՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 13-ի դրությամբ 9-14 տարեկան երեխաները, հայտնում է Արմենպրեսը։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ինչպես մենակատարներ, այնպես էլ դուետներ կամ խմբեր՝ մինչև վեց հոգով։ Ընտրության առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել և ներկայացնել կենդանի կատարմամբ երկու երգի քավր տարբերակ։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել լսումների առաջին փուլին և ներկայացնել նախընտրած երկու երգի քավր տարբերակ՝ կենդանի կատարմամբ։ Առաջին փուլը հաջողությամբ հաղթահարած մասնակիցները կհրավիրվեն երկրորդ փուլ, որի ընթացքում հայկական և միջազգային պրոֆեսիոնալ ժյուրին, ինչպես նաև մասնագիտացված ֆոկուս խումբը կընտրեն հաղթողին։
Հայտերն ընդունվում են մինչև օգոստոսի 15-ը՝ www.eurovision.am պաշտոնական կայքի միջոցով։
«Ըստ աղբյուրի՝ լսումներին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև օգոստոսի 15-ը լրացնել հայտ՝ այցելելով պաշտոնական կայք՝ www.eurovision.am։ Մանկական Եվրատեսիլը ոչ միայն մրցույթ է, այլ նաև բացառիկ հնարավորություն՝ ստեղծագործող և տաղանդավոր երեխաների համար իրենց ձայնը հասցնելու միջազգային բեմ։ Լրացուցիչ տեղեկությունների համար հետևեք մեր պաշտոնական ալիքներին և սոցիալական մեդիայի էջերին»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Մրցույթի արդյունքում ընտրված մասնակիցը Հայաստանը կներկայացնի Թբիլիսիում կայանալիք Մանկական Եվրատեսիլ 2025-ում՝ սեփական երգով։

Public Television of Armenia has opened applications to select the country’s representative for the Junior Eurovision Song Contest 2025.
According to the broadcaster, Armenian citizens and residents aged 9 to 14 as of December 13, 2025, are eligible to apply, reports Armenpress.
Solo performers, duets, and groups of up to six members are welcome to participate. To enter the first stage of selection, applicants must register and submit two live cover versions of their chosen songs.
Successful candidates from the initial round will be invited to a second stage, during which a panel of Armenian and international professionals, along with a dedicated focus group, will select the winner.
Applications are accepted through August 15 via the official website: www.eurovision.am.
“The auditions are open until August 15, and interested participants must fill out an application form on www.eurovision.am. Junior Eurovision is not only a competition but a unique platform for creative and talented children to bring their voice to the international stage. For further details, follow our official channels and social media,” the announcement states.
The selected act will represent Armenia at the Junior Eurovision 2025 in Tbilisi with an original song.