Հանրային հեռուստաընկերությունը սկսել է հայտերի ընդունումը՝ պարզելու համար, թե ով կներկայացնի Հայաստանը Մանկական Եվրատեսիլ 2025 երգի միջազգային մրցույթում։
Հեռուստաընկերությունից հայտնել են, որ մասնակցության հնարավորություն ունեն Հայաստանի քաղաքացիներն ու ռեզիդենտները՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 13-ի դրությամբ 9-14 տարեկան երեխաները, հայտնում է Արմենպրեսը։
Մրցույթին կարող են մասնակցել ինչպես մենակատարներ, այնպես էլ դուետներ կամ խմբեր՝ մինչև վեց հոգով։ Ընտրության առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել և ներկայացնել կենդանի կատարմամբ երկու երգի քավր տարբերակ։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել լսումների առաջին փուլին և ներկայացնել նախընտրած երկու երգի քավր տարբերակ՝ կենդանի կատարմամբ։ Առաջին փուլը հաջողությամբ հաղթահարած մասնակիցները կհրավիրվեն երկրորդ փուլ, որի ընթացքում հայկական և միջազգային պրոֆեսիոնալ ժյուրին, ինչպես նաև մասնագիտացված ֆոկուս խումբը կընտրեն հաղթողին։
Հայտերն ընդունվում են մինչև օգոստոսի 15-ը՝ www.eurovision.am պաշտոնական կայքի միջոցով։
«Ըստ աղբյուրի՝ լսումներին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև օգոստոսի 15-ը լրացնել հայտ՝ այցելելով պաշտոնական կայք՝ www.eurovision.am։ Մանկական Եվրատեսիլը ոչ միայն մրցույթ է, այլ նաև բացառիկ հնարավորություն՝ ստեղծագործող և տաղանդավոր երեխաների համար իրենց ձայնը հասցնելու միջազգային բեմ։ Լրացուցիչ տեղեկությունների համար հետևեք մեր պաշտոնական ալիքներին և սոցիալական մեդիայի էջերին»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Մրցույթի արդյունքում ընտրված մասնակիցը Հայաստանը կներկայացնի Թբիլիսիում կայանալիք Մանկական Եվրատեսիլ 2025-ում՝ սեփական երգով։

24 Июль 2025 - 08:03 AMT
Общественное телевидение Армении объявило о начале приема заявок на участие в международном песенном конкурсе «Детское Евровидение 2025», сообщает «Арменпресс».
Участвовать могут граждане и резиденты Армении в возрасте от 9 до 14 лет по состоянию на 13 декабря 2025 года.
На конкурс допускаются как сольные исполнители, так и дуэты или группы — численностью до шести человек. Для участия в первом этапе отбора необходимо зарегистрироваться и представить два кавера выбранных песен в живом исполнении.
Участники, успешно прошедшие первый тур, будут приглашены во второй этап, где победителя определят армянское и международное профессиональное жюри, а также специализированная фокус-группа.
Заявки принимаются до 15 августа на официальном сайте: www.eurovision.am.
«Чтобы попасть на прослушивания, необходимо до 15 августа подать заявку на официальном сайте www.eurovision.am. Детское Евровидение — это не просто конкурс, а уникальная возможность для творческих и талантливых детей заявить о себе на международной сцене. Следите за дополнительной информацией на наших официальных каналах и страницах в социальных сетях», — говорится в заявлении.
Выбранный участник представит Армению на Детском Евровидении 2025 в Тбилиси со своей оригинальной песней.