«Սրբազան պայքար» շարժման առաջնորդ Բագրատ Սրբազանի ներկայացուցիչ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը հայտնել է, որ արքեպիսկոպոս Բագրատ Գալստանյանի վիրավորանքի և զրպարտության հիմքով ներկայացվել է ևս 4 դատական հայց։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Վիրավորանքի/զրպարտության դեմ ևս 4 հայց ներկայացվեց ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի, Դավիթ Խուդաթյանի, Արայիկ Հարությունյանի, Հասմիկ Հակոբյանի»,–ասվում է գրառման մեջ։
Գալստանյանը դատական հայց է ներկայացրել Պետական վերահսկողության ծառայության նախկին պետ, այժմ ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանի և ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության Արսեն Թորոսյանի դեմ։ Գալստանյանը դատարանից պահանջում է նրանցից յուրաքանչյուրից բռնագանձել 3 մլն դրամ որպես ոչ նյութական վնասի հատուցում, որից 1 մլն դրամը՝ զրպարտության, 2 մլն դրամը՝ վիրավորանքի համար:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Գալստանյանը դատական հայց է ներկայացրել առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի, ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանի, ինչպես նաև մի քանի այլ հանրային գործիչների դեմ։ Նա Ալեքսանյանից պահանջում է 6 միլիոն դրամ փոխհատուցում, իսկ Անահիտ Ավանեսյանից, «Հանրապետություն» կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանից, նույն կուսակցության ավագանու անդամ Անի Խաչատրյանից, ԱԺ նախկին պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանից և քաղաքագետ Հարություն Մկրտչյանից՝ 3-ական միլիոն դրամ։

Адвокат архиепископа Баграта Галстаняна, лидера движения «Священная борьба», Ованнес Худоян сообщил, что в суд поданы еще четыре иска на основании клеветы и оскорблений. Об этом он написал на своей странице в Facebook.
Новые иски поданы против Петроса Газаряна, Давита Худатяна, Араика Арутюняна и Асмик Акопян.
Ранее архиепископ подал иски против бывшего главы Службы государственного контроля, временного управляющего ЭСA Романоса Петросяна и депутата фракции «Гражданский договор» Арсена Торосяна. Он требует по 3 млн драмов от каждого: 1 млн за клевету и 2 млн за оскорбление.
Ранее сообщалось, что он подал иски против министра здравоохранения Анаит Аванесян, депутата Ваагна Алексаняна и еще ряда общественных деятелей. Он требует 6 млн драмов от Алексаняна и по 3 млн драмов от Аванесян, лидера партии «Республика» Арама Саргсяна, члена совета партии Ани Хачатрян, бывшего депутата Степы Сафаряна и политолога Арутюна Мкртчяна. Анаит Аванесян сообщила о намерении подать коллективный встречный иск против архиепископа Баграта.