Կրտսեր տարիքի պատանիների Հայաստանի հավաքականը 2 ոսկե, 4 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ է նվաճել Սերբիայում կայացած պատանիների Եվրոպայի առաջնությունում։
Արթուր Մելքումյանի գլխավորած հավաքականից պատվո հարթակի ամենավերին աստիճանին կանգնեցին 46 կգ քաշային Արտո Բաղրամյանը և 54 կգ քաշային Մենուա Ուլիխանյանը։ Բաղրամյանը եզրափակիչում պարտության է մատնել ադրբեջանցի մրցակցի, իսկ Ուլիխանյանն ուժեղ էր տանտերերի` Սերբիայի ներկայացուցչից, հայտնում է Բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
44 կգ քաշային Սամվել Գրիգորյանը, 48 կգ Դավիթ Դունիամալյանը, 63 կգ Գագիկ Հարությունյանը և 80 կգ Գրիշա Դիլանյանը դարձել են արծաթե մեդալակիր։
Պատվո հարթակի 3-րդ աստիճանին են կանգնել․ 40 կգ Ալեն Նալբանդյանը, 50 կգ Գագիկ Մանուկյանը, 60 կգ Սամվել Սարդարյանը, 66 կգ Սայաթ Թումանյանը և 70 կգ Ալեքսանդր Առուստամյանը։

Юношеская сборная Армении завоевала 2 золотые, 4 серебряные и 5 бронзовых медалей на чемпионате Европы по боксу среди юношей, который прошёл в Сербии.
Под руководством главного тренера Артура Мелкумяна на высшую ступень пьедестала поднялись Арто Баграмян (46 кг) и Менуа Улиханян (54 кг). Баграмян в финале победил соперника из Азербайджана, а Улиханян оказался сильнее представителя Сербии, сообщает Федерация бокса Армении.
Серебряными призёрами стали Самвел Григорян (44 кг), Давид Дуньямалян (48 кг), Гагик Арутюнян (63 кг) и Гриша Диланян (80 кг).
Бронзовые медали завоевали: Ален Налбандян (40 кг), Гагик Манукян (50 кг), Самвел Сардарян (60 кг), Саят Туманян (66 кг) и Александр Арустамян (70 кг).