Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով Վարդավառի զանգվածային տոնակատարությունների կադրերին, գրել է, որ չի տեսնում ապատիա և ատելություն, որի մասին խոսում են ընդդիմադիրները։l
Նա հավելել է, որ «2021–ին ժողովուրդը հավատաց, որ ապագա կա՛, այսօր գիտակցում է, որ ապագան եկել է, ապագան այսօր է»։
«Ընդդիմադիր որոշ շրջանակների առանցքային խոսույթն այն է, թե Հայաստանում լարվածություն կա, ապատիա, ատելություն։
Հիմա նայում եմ Վարդավառի զանգվածային տոնակատարությունների կադրերը ու հարց տալիս ինքս ինձ․ որտե՞ղ է լարվածությունը, ապատիան, ատելությունը։
Փսեվդոէլիտար մի խմբակի ապատիան, լարվածությունը, ատելությունն ու հուսահատությունը պետք չէ վերագրել ժողովրդին։ 2021–ին ժողովուրդը հավատաց, որ ապագա կա՛, այսօր գիտակցում է, որ ապագան եկել է, ապագան այսօր է։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, reacting to footage of large-scale Vardavar celebrations, wrote on his Facebook page that he sees no sign of the apathy and hatred the opposition speaks of.
He wrote, “In 2021, the people believed there is a future—today, they realize the future has arrived. The future is today.”
“Certain opposition groups constantly claim that Armenia is gripped by tension, apathy, and hatred. Now, as I watch scenes from the massive Vardavar celebrations, I ask myself: where is that tension, that apathy, that hatred?
We must not project the apathy, tension, hatred, and despair of a pseudo-elite clique onto the people. In 2021, the people believed there is a future—today, they realize the future has arrived. The future is today.