«Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբը մտադիր է պահել իր առանցքային խաղացող Էդուարդ Սպերցյանին թիմում՝ չնայած նրան, որ վերջինս հայտնվել է անգլիական «Սաութհեմփթոնի» հետաքրքրությունների դաշտում։
Հաղորդվում է, որ Անգլիայի Չեմպիոնշիփի ներկայացուցիչ «Սաութհեմփթոնը» պատրաստ է «ցլերին» առաջարկել 12.5 միլիոն եվրո Սպերցյանի տրանսֆերի դիմաց, գրում է euro-football.ru-ն։
Metaratings պարբերականի տեղեկություններով՝ «Կրասնոդարի» ղեկավարությունը ծրագրում է ֆուտբոլիստին առաջարկել նոր պայմանագիր՝ ավելի լավ ֆինանսական պայմաններով։ Սպերցյանի ներկայիս պայմանագրի ժամկետը ավարտվում է մեկ տարուց։
«Կրասնոդարի» սան Սպերցյանը նախորդ մրցաշրջանում նվաճել է Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի չեմպիոնի տիտղոսը՝ իր հարազատ ակումբի կազմում։ Այդ մրցաշրջանում նա մասնակցել է 35 հանդիպման, որոնց ընթացքում դարձել է 11 գոլի հեղինակ և կատարել 7 գոլային փոխանցում։
Նոր սկսված մրցաշրջանում Սպերցյանն արդեն աչքի է ընկել մեկ գոլով և երկու գոլային փոխանցմամբ՝ առաջին երկու տուրերում։

Футбольный клуб «Краснодар» намерен удержать своего ключевого игрока Эдварда Сперцяна, несмотря на то, что он попал в сферу интересов английского «Саутгемптона» из Чемпионшипа.
Как сообщает euro-football.ru, «Саутгемптон» готов предложить «быкам» 12,5 миллиона евро за трансфер Сперцяна.
По данным издания Metaratings, руководство «Краснодара» планирует предложить футболисту новый контракт с улучшенными финансовыми условиями. Действующее соглашение Сперцяна истекает через год.
Воспитанник «Краснодара», Сперцян в прошлом сезоне стал чемпионом Премьер-лиги России в составе родного клуба, забив 11 голов и сделав 7 результативных передач в 35 матчах.