Մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով համաշխարհային աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի հոնորարի համար բյուջեից հատկացվող միջոցների նպատակահարմարությանը, գրել է, որ այդ գումարով կարելի էր կառուցել «մի 100-200 բնակարան արցախցիների համար»։
«Լոպեզի (Լոփեզի?) գալուն կարելի է նույնիսկ 60 միլիոն դոլար հատկացնել բյուջեից։ Եթե գիտես, որ մի այլ ձև տուրիզմ ես խթանելու։ Կամ երկրիդ ճանաչելիություն ես բարձրացնելու։ Կամ սկսում ես համերգների (խիստ պլանավորած) շարք, ու մի քանի տարի նենց դեմքեր ես բերելու, որ ՀՆԱ–ն ա աճելու մի քանի տոկոսով (ասեմ ձեզ, տենց լինում ա, կատակ չեմ անում):
Բայց տվյալ դեպքում տեսե՞լ եք ինչ-որ հաշվարկ, կանխատեսում։ Ու, հետո էլ լավ կլինի իմանալ, թե ինչ եղավ։ Հիմա, դեռ որ, ԱԲ-ին հարցրեցի Լոպեզի հոնորարների մասին։ Հայաստանը բերեց առանձին կետով, ու ամենաթանկն էր (երևի Լարսով ա գալիս, ճամփեն ա թանկ ստացվում)
Հ.Գ. 6 միլիոնը դա մի 100-200 բնակարան է արցախցիների համար։ Ես հիմա հաճախ պետական ծախսերը սենց եմ իմ համար պատկերացնում»,–գրել է նա։
Համաշխարհային աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգից ընդամենը երկու օր առաջ պարզվել է, որ դրա կազմակերպման գումարը տրամադրվել է Հայաստանի բյուջեից․ հուլիսի 31–ին կառավարությունը որոշել է ամերիկացի ռեփեր Սնուփ Դոգի՝ 2023-ին տապալված համերգի 6 միլիոն դոլարն ուղղել Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի կազմակերպմանը։
Կառավարության որոշումից պարզ է դառնում, որ Լոպեսին վճարվելու է 1 միլիարդ դրամ՝ ավելի քան 2.5 միլիոն դոլար: Լոպեսի սննդի առաքման ծառայությունների համար նախատեսված գումարը՝ 14.4 միլիոն դրամ է կամ 37 հազար դոլար: Նրա թիմի սննդի համար 6 միլիոն դրամ է առանձնացվել, զգեստափոխման սենյակի աշխատակիցների համար՝ 3.8 միլիոն դրամ։

Media expert Samvel Martirosyan took to Facebook to question the government’s decision to allocate millions from the state budget for Jennifer Lopez’s concert in Yerevan.
"Lopez’s arrival could even merit $60 million from the budget—if you knew it would boost tourism, increase the country’s visibility, or launch a planned concert series that would grow GDP by several percentage points. That kind of thing does happen," he wrote.
"But in this case, have you seen any calculations or forecasts? It would also be good to know what the outcome was. I asked the Asian Development Bank about Lopez’s fee. Armenia appeared as a separate line item and was the most expensive—perhaps because she’s coming via Lars highway and it’s costly," he added.
He concluded with a pointed remark: "Six million—that’s 100–200 apartments for Artsakh Armenians. That’s how I view state expenses these days."
Only two days before the Yerevan concert, it was revealed that funds for organizing Jennifer Lopez’s performance came from the Armenian state budget. On July 31, the government decided to reallocate the $6 million initially reserved for Snoop Dogg’s canceled 2023 concert to cover the costs of Lopez’s event.
The government decision disclosed that over 1 billion AMD (about $2.5 million) would be paid directly to Lopez. Food delivery services alone were allocated 14.4 million AMD ($37,000), with an additional 6 million AMD for her team’s meals and 3.8 million AMD for dressing room staff.