Մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով համաշխարհային աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի հոնորարի համար բյուջեից հատկացվող միջոցների նպատակահարմարությանը, գրել է, որ այդ գումարով կարելի էր կառուցել «մի 100-200 բնակարան արցախցիների համար»։
«Լոպեզի (Լոփեզի?) գալուն կարելի է նույնիսկ 60 միլիոն դոլար հատկացնել բյուջեից։ Եթե գիտես, որ մի այլ ձև տուրիզմ ես խթանելու։ Կամ երկրիդ ճանաչելիություն ես բարձրացնելու։ Կամ սկսում ես համերգների (խիստ պլանավորած) շարք, ու մի քանի տարի նենց դեմքեր ես բերելու, որ ՀՆԱ–ն ա աճելու մի քանի տոկոսով (ասեմ ձեզ, տենց լինում ա, կատակ չեմ անում):
Բայց տվյալ դեպքում տեսե՞լ եք ինչ-որ հաշվարկ, կանխատեսում։ Ու, հետո էլ լավ կլինի իմանալ, թե ինչ եղավ։ Հիմա, դեռ որ, ԱԲ-ին հարցրեցի Լոպեզի հոնորարների մասին։ Հայաստանը բերեց առանձին կետով, ու ամենաթանկն էր (երևի Լարսով ա գալիս, ճամփեն ա թանկ ստացվում)
Հ.Գ. 6 միլիոնը դա մի 100-200 բնակարան է արցախցիների համար։ Ես հիմա հաճախ պետական ծախսերը սենց եմ իմ համար պատկերացնում»,–գրել է նա։
Համաշխարհային աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգից ընդամենը երկու օր առաջ պարզվել է, որ դրա կազմակերպման գումարը տրամադրվել է Հայաստանի բյուջեից․ հուլիսի 31–ին կառավարությունը որոշել է ամերիկացի ռեփեր Սնուփ Դոգի՝ 2023-ին տապալված համերգի 6 միլիոն դոլարն ուղղել Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի կազմակերպմանը։
Կառավարության որոշումից պարզ է դառնում, որ Լոպեսին վճարվելու է 1 միլիարդ դրամ՝ ավելի քան 2.5 միլիոն դոլար: Լոպեսի սննդի առաքման ծառայությունների համար նախատեսված գումարը՝ 14.4 միլիոն դրամ է կամ 37 հազար դոլար: Նրա թիմի սննդի համար 6 միլիոն դրամ է առանձնացվել, զգեստափոխման սենյակի աշխատակիցների համար՝ 3.8 միլիոն դրամ։

Медиаспециалист Самвел Мартиросян в Facebook выразил недоумение тем, что из государственного бюджета Армении были выделены миллионы на организацию концерта мировой звезды Дженнифер Лопес в Ереване.
«Можно даже 60 миллионов выделить на приезд Лопес — если ты знаешь, что это как-то продвинет туризм, повысит узнаваемость страны или запустит серию концертов, которая увеличит ВВП на несколько процентов. Такое бывает», — написал он.
«Но в данном случае вы видели какие-то расчёты, прогнозы? Было бы полезно узнать, что в итоге получилось. Я даже у АБР поинтересовался насчёт гонораров Лопес. Армения была вынесена отдельной строкой — самая дорогая. Наверное, потому что она через Ларс едет, дорога выходит дорогой», — добавил он.
Завершил он пост следующим замечанием: «6 миллионов — это 100–200 квартир для арцахцев. Сейчас я так себе представляю госрасходы».
Лишь за два дня до концерта стало известно, что финансирование выступления Дженнифер Лопес осуществляется за счёт государственного бюджета Армении. 31 июля правительство решило направить $6 миллионов, ранее выделенные на несостоявшийся в 2023 году концерт Снуп Догга, на организацию концерта Лопес в Ереване.
Согласно правительственному решению, сама Лопес получит более 1 миллиарда драмов (около $2,5 млн). На питание артистки предусмотрено 14,4 млн драмов ($37 тыс.), ещё 6 млн драмов — на питание её команды, и 3,8 млн драмов — на персонал гримёрной.