Երևանում կայացել է համաշխարհային փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը, որին մասնակցելու նպատակով տարբեր երկրներից Հայաստան է ժամանել մոտ 15 հազար հանդիսատես։ Ընդհանուր առմամբ՝ միջոցառմանը ներկա է եղել ավելի քան 30 հազար մարդ։Այս մասին հայտնել է ԿԳՄՍՆ–ն։
Լոպեսը երևանյան հանդիսատեսին ներկայացրել է հին ու սիրված հիթերը, ինչպես նաև իր վերջին ալբոմի նոր ստեղծագործությունները՝ պարային կատարումներով և հատուկ լուսաձայնային էֆեկտների ուղեկցությամբ,
Համերգը կազմակերպվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ՝ «Դոպինգ Սփեյս» ընկերության կողմից։ Կազմակերպիչներն անվճար տոմսեր են հատկացրել հատուկ կարիքներով խմբերի ներկայացուցիչներին՝ ապահովելով նրանց լիարժեք մասնակցությունը այս բացառիկ համերգին։
«Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը Հայաստանում ավելին էր, քան պարզապես երաժշտական իրադարձություն։ Այն հնարավորություն էր՝ ներկայացնելու Հայաստանը որպես ժամանակակից մշակութային կյանքի ակտիվ հարթակ։ Միջոցառումը լիովին համահունչ էր ՀՀ մշակույթի զարգացման 2023-2027 թթ. ռազմավարության առանցքային նպատակներին՝ նպաստել երկրի միջազգային ճանաչելիության բարձրացմանը, Հայաստանի՝ որպես համաշխարհային քաղաքակրթական արժեքներ ստեղծող ու կրող երկրի դիրքի ամրապնդմանը»,–ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ այս համատեքստում Ջենիֆեր Լոպեսի մենահամերգը կարևոր խթան էր նաև մշակութային զբոսաշրջության զարգացման համար՝ ցույց տալով, որ Հայաստանը պատրաստ է ընդունել աշխարհի խոշորագույն աստղերին։

По данным Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении, сольный концерт мировой поп-звезды Дженнифер Лопес в Ереване собрал более 30 тысяч зрителей, около 15 тысяч из которых прибыли из других стран.
Певица представила ереванской публике как свои старые, полюбившиеся хиты, так и новые композиции из последнего альбома, сопровождая выступление танцевальными номерами и специальными светозвуковыми эффектами.
Мероприятие было организовано компанией «Doping Space» при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта Армении. Организаторы предоставили бесплатные билеты представителям групп с особыми потребностями, обеспечив их полноценное участие в этом уникальном событии.
«Сольный концерт Дженнифер Лопес в Армении был больше, чем просто музыкальное мероприятие. Это была возможность представить Армению как активную площадку современной культурной жизни. Событие полностью соответствовало ключевым целям Стратегии развития культуры Республики Армения на 2023–2027 годы — способствовать повышению международной узнаваемости страны и укреплению позиций Армении как государства, создающего и несущего мировые цивилизационные ценности», — говорится в сообщении министерства.
В этом контексте концерт Лопес стал также важным стимулом для развития культурного туризма, демонстрируя готовность Армении принимать крупнейших мировых звезд.