ՀՀ վաստակավոր արտիստԱննա Մայիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգին, գրել է, թե չի հասկանում՝ ինչպե՞ս կարող է որևէ արտիստ գալ մեր երկիր՝ իմանալով, որ 120,000 մարդ վտարվել է իր հայրենիքից։
«Ոնց ասեք հաշվում եմ, փորձում եմ հասկանալ, տարբեր վարկածներ եմ առաջ բերում ի շահ մեր երկիր եկած «աստղի», բայց մեկ է՝ չեմ կարողանում հասկանալ, թե ինչպե՞ս կարող է որևէ արտիստ գալ մեր երկիր, իմանալով, որ 120,000 մարդ վտարվել է իր հայրենիքից և ի վերջո հանգրվան էլ չի կարողանում գտնել Մայր Հայրենիքում, վարձով են ապրում և չեմ էլ հասկանում թե ինչու՞ պետք է վարձով ապրեն, արդյոք աշխատանք գտել են թե ոչ, երեխաները ինչ վիճակում են , բացի այդ տեղացիների վիճակն էլ ծայրահեղ վատ է»։
Եվ այս մասին այդ «աստղը» գիտի՞, թե ոչ, արդյոք հետաքրքրվել է՞, թե իր համար բացարձակ կապ չունի ուր է գնում «երգելու»։ Եթե երիտասարդ մեկը լիներ, կասեի չի հասկանում, բայց կարծեմ արդեն այն տարիքում է, որ պետք է նման հարցեր տար։ Արդյոք հետաքրքրվել է՞ ինչ մշակույթ ունի մեր երկիրը ուր ինքը գալիս է իրենը բերելու։ Արդյոք իրեն հատուկ նպատակով ծանոթացրել ՞ են այն ամենին, որ ինքը պետք է զարմանա և գոնե իր հետ գիտելիք տանի աշխարհին փոխանցելու։ Ամենա սարսափելին ինձ համար տվյալ խմբի սնվելու գումարն է ՝ 37000 դոլլար։ Էտ ինչ՞ պետք է ուտեն այդ գումարի։ Եւ չի ամաչելու՞ դրա համար։ Իսկ մեր հայրենակիցները շարունակելու են վարձով տուն փնտրել, իրենց պապական հողից վտարված ժողովուրդը պետք է վարձով իրենց Հայրենիքում ապրեն, մինչ «աստղը» 37,000 դոլլարով պետք է սնվի։ Էտ ինչ՞ պետք է ուտեն, տիեզերքից ստացած այլմոլորակայինի միս՞։
Ամոթ, հազար անգամ ամոթ։ Բայց միգուցե այդ«աստղը» միամտության այն աստիճանի վրա է, որ բացարձակ չի գիտակցում ուր՞ է գալիս։ Սարսափելի է, ուղղակի սարսափելի։ Ամոթ։ Երանի իրեն այս ամենը հասնի»,–ասվում է գրառման մեջ։
Հայտնի երգչուհի Իվետա Մուկուչյանը, որը նախապատրաստվել է Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի բացման համար, հայտարարել է, որ իր ելույթը չեղարկվել է վերջին պահին՝ Լոպեսի թիմի որոշմամբ, գրում է Aravot.am-ը։
Իվետան ինստագրամի «սթորի» բաժնում հրապարակել է Ջենիֆերի թիմի պատասխանը և կիսվել սեփական արձագանքով։ Ըստ Մուկուչյանի, Լոպեսի ներկայացուցիչները որոշել են, որ նա չպետք է բացի համերգը՝ պատճառաբանելով, որ «շատ մոտ է Ջեյ Լոյին. դիջեյ թող լինի, կամ այլ տարբերակ առաջարկեք»։
«Ես արդեն եզակի բացման շոու էի նախապատրաստում Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի համար, բայց իմ ելույթը վերջին պահին չեղարկեցին այսպիսի պատասխանով: Ես կարծում եմ՝ սա մեծ գնահատական է, իսկ ես համերգը կվայելեմ ամբողջովին հանգիստ վիճակում»,– գրել է Իվետան:

Заслуженная артистка Армении Анна Маилян в Facebook резко раскритиковала концерт Дженнифер Лопес в Ереване, задавшись вопросом, как может какой-либо артист приехать в страну, где 120 тысяч человек были вынуждены покинуть свои дома.
«Сколько ни считаю, сколько ни пытаюсь понять — не могу объяснить, как артист может приехать сюда, зная, что 120 тысяч человек изгнаны с родины и до сих пор не нашли приют в Матери-Армении. Они живут в арендуемых домах — почему? Нашли ли они работу? В каком состоянии дети? А местные жители находятся в крайне тяжёлом положении», — написала она.
Маилян также усомнилась, интересовалась ли Лопес местной культурой, куда она приехала выступать, и выразила возмущение тем, что, по её словам, 37 000 долларов было выделено на питание команды певицы: «Что они собираются есть на эти деньги? Мясо инопланетян? Это позор. Тысячу раз позор».
Она заключила: «Может, эта „звезда“ настолько наивна, что не осознаёт, куда приезжает. Это ужасно. Просто ужасно. Надеюсь, она узнает об этом».
Известная певица Ивета Мукучян, которая должна была открыть концерт Дженнифер Лопес, сообщила, что её выступление было отменено в последний момент по решению команды Лопес. Об этом сообщает «Аравот» со ссылкой на Instagram Мукучян.
По словам Иветы, представители Лопес заявили, что она «слишком близка к Джей Ло», и предложили вместо неё использовать диджея или иной вариант.
«Я уже готовила уникальное открытие для концерта Дженнифер Лопес в Ереване, но моё выступление отменили в последний момент с таким ответом. Я считаю это высокой оценкой. А концерт буду смотреть спокойно», — написала Мукучян.
Концерт Дженнифер Лопес в Ереване собрал более 30 тысяч зрителей, из которых около 15 тысяч прибыли из-за рубежа.