ՀՀ վաստակավոր արտիստԱննա Մայիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով փոփ աստղ Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգին, գրել է, թե չի հասկանում՝ ինչպե՞ս կարող է որևէ արտիստ գալ մեր երկիր՝ իմանալով, որ 120,000 մարդ վտարվել է իր հայրենիքից։
«Ոնց ասեք հաշվում եմ, փորձում եմ հասկանալ, տարբեր վարկածներ եմ առաջ բերում ի շահ մեր երկիր եկած «աստղի», բայց մեկ է՝ չեմ կարողանում հասկանալ, թե ինչպե՞ս կարող է որևէ արտիստ գալ մեր երկիր, իմանալով, որ 120,000 մարդ վտարվել է իր հայրենիքից և ի վերջո հանգրվան էլ չի կարողանում գտնել Մայր Հայրենիքում, վարձով են ապրում և չեմ էլ հասկանում թե ինչու՞ պետք է վարձով ապրեն, արդյոք աշխատանք գտել են թե ոչ, երեխաները ինչ վիճակում են , բացի այդ տեղացիների վիճակն էլ ծայրահեղ վատ է»։
Եվ այս մասին այդ «աստղը» գիտի՞, թե ոչ, արդյոք հետաքրքրվել է՞, թե իր համար բացարձակ կապ չունի ուր է գնում «երգելու»։ Եթե երիտասարդ մեկը լիներ, կասեի չի հասկանում, բայց կարծեմ արդեն այն տարիքում է, որ պետք է նման հարցեր տար։ Արդյոք հետաքրքրվել է՞ ինչ մշակույթ ունի մեր երկիրը ուր ինքը գալիս է իրենը բերելու։ Արդյոք իրեն հատուկ նպատակով ծանոթացրել ՞ են այն ամենին, որ ինքը պետք է զարմանա և գոնե իր հետ գիտելիք տանի աշխարհին փոխանցելու։ Ամենա սարսափելին ինձ համար տվյալ խմբի սնվելու գումարն է ՝ 37000 դոլլար։ Էտ ինչ՞ պետք է ուտեն այդ գումարի։ Եւ չի ամաչելու՞ դրա համար։ Իսկ մեր հայրենակիցները շարունակելու են վարձով տուն փնտրել, իրենց պապական հողից վտարված ժողովուրդը պետք է վարձով իրենց Հայրենիքում ապրեն, մինչ «աստղը» 37,000 դոլլարով պետք է սնվի։ Էտ ինչ՞ պետք է ուտեն, տիեզերքից ստացած այլմոլորակայինի միս՞։
Ամոթ, հազար անգամ ամոթ։ Բայց միգուցե այդ«աստղը» միամտության այն աստիճանի վրա է, որ բացարձակ չի գիտակցում ուր՞ է գալիս։ Սարսափելի է, ուղղակի սարսափելի։ Ամոթ։ Երանի իրեն այս ամենը հասնի»,–ասվում է գրառման մեջ։
Հայտնի երգչուհի Իվետա Մուկուչյանը, որը նախապատրաստվել է Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի բացման համար, հայտարարել է, որ իր ելույթը չեղարկվել է վերջին պահին՝ Լոպեսի թիմի որոշմամբ, գրում է Aravot.am-ը։
Իվետան ինստագրամի «սթորի» բաժնում հրապարակել է Ջենիֆերի թիմի պատասխանը և կիսվել սեփական արձագանքով։ Ըստ Մուկուչյանի, Լոպեսի ներկայացուցիչները որոշել են, որ նա չպետք է բացի համերգը՝ պատճառաբանելով, որ «շատ մոտ է Ջեյ Լոյին. դիջեյ թող լինի, կամ այլ տարբերակ առաջարկեք»։
«Ես արդեն եզակի բացման շոու էի նախապատրաստում Ջենիֆեր Լոպեսի երևանյան համերգի համար, բայց իմ ելույթը վերջին պահին չեղարկեցին այսպիսի պատասխանով: Ես կարծում եմ՝ սա մեծ գնահատական է, իսկ ես համերգը կվայելեմ ամբողջովին հանգիստ վիճակում»,– գրել է Իվետան:

Renowned Armenian singer Anna Mayilyan voiced strong criticism on Facebook regarding Jennifer Lopez’s recent concert in Yerevan, questioning how any artist could perform in Armenia knowing that 120,000 people have been displaced from their homeland.
“No matter how I try to rationalize it, I simply don’t understand how any artist can come here, knowing that 120,000 people were expelled from their homeland and are still struggling to find shelter in the Motherland. Many live in rented homes—why? Have they found work? What is the state of their children? And locals are also in a desperate situation,” she wrote.
Mayilyan questioned whether Lopez had been informed about Armenia’s current circumstances and cultural heritage, suggesting that as a mature artist, she should have asked questions. She expressed outrage over the reported $37,000 allocated for Lopez’s team’s meals: “What could they possibly eat for that much? Alien meat from space? It’s shameful. Absolutely shameful.”
She concluded: “Maybe this ‘star’ is just that naïve, but it’s horrifying. I hope this reaches her.”
Meanwhile, Armenian singer Iveta Mukuchyan revealed that her planned opening act for Lopez’s concert was canceled at the last moment by Lopez’s team. According to a report by Aravot.am and Mukuchyan’s own Instagram story, Lopez’s representatives decided she was “too close to J.Lo” and suggested using a DJ or other option instead.
“I had already prepared a unique opening show for Jennifer Lopez’s concert in Yerevan, but my performance was canceled last-minute with this explanation. I see it as a compliment. Now I’ll enjoy the concert in peace,” Mukuchyan commented.