«Մի դրամի ուժի» այս տարվա մայիսի շահառուն «Հայորդի» ամենամյա ճամբարն էր, որի համար հավաքագրված 4,991,788 դրամ գումարն ուղղվել է զոհված զինծառայողների երեխաների ամառային հանգիստն ու կրթությունը կազմակերպելուն։
Ճամբարականների առօրյային ծանոթանալու և հերթական սպասված հանդիպման ակնկալիքով, օրերս Իդրամի և IDBank-ի թիմն այցելել է Հանքավան։
IDBank-ի ՍՊ ծրագրերի խմբի ղեկավար Մանե Գասպարյանը նշել է՝ «Մի դրամի ուժը» «Հայորդի» հիմնադրամի ամենաառաջին գործընկերներից է և համագործակցության հինգ տարիների ընթացքում բազմաթիվ համատեղ ծրագրեր են իրականացվել:
«Առանձնահատուկ սիրով ենք ամեն անգամ միանում հենց «Հայորդի» ճամբարին, որովհետև սա մեզ համար էլ է մեծ հնարավորություն՝ շփվելու, հաղորդակից լինելու այն երեխաների հետ, որոնք կյանքի տարբեր դժվարություններ հաղաթահարելուց հետո այսօր իրենց մանկությունն են վերագտնում ու շարունակում սովորել, զարգանալ, ապագա կառուցել մեր հայրենիքում»,-ասել է նա։
«Հայորդի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2020 թվականի պատերազմից հետո՝ միավորելու և աջակցելու պատերազմում զոհված հերոսների ընտանիքների երեխաներին: «Հայորդի» ճամբարը համանուն հիմնադրամի ամենախոշոր ծրագիրն է, որն ամեն ամառ անցկացվում է Հանքավանում և իր հարկի տակ հյուրընկալում է 6-13 տարեկան մոտ 300 երեխայի։
«Հայորդի» հիմնադրամի հիմնադիր Վաչե Վարդանյանի համոզմամբ՝ ցանկացած աշխատանքում ամենակարևոր հաջողության գրավականը միասնության զորությունն է և «Մի դրամի ուժը» հենց այդ զորության մասին է։
«Հիմնադրման առաջին իսկ օրից, այսինքն արդեն հինգ տարի շարունակ, Իդրամը և IDBank-ը «Հայորդիի» կողքին են և անում են առավելագույնը՝ զոհված հայորդիների երեխաների համար։ Այս տարիների ընթացքում համատեղ ամենատարբեր շատ ծրագրեր ենք իրականացրել և անսահման կարևորում ու երախտապարտ եմ «Մի դրամի ուժին», որ տարիներ շարունակ անում են առավելագույնը մեր երեխաների համար»,-եզրափակել է Վարդանյանը։
Ճամբարականների հետ անցկացվել է ֆինանսական գրագիտության դասաժամ, որի ընթացքում առավել ակտիվ դրսևորված մասնակիցներն արժանացել են IDBank-ի և Իդրամի կողմից պատրաստված մրցանակների։

The beneficiary of The Power of One Dram initiative in May was the annual Hayordi camp, with 4,991,788 AMD raised and directed toward organizing summer recreation and educational programs for the children of fallen servicemen.
Recently, The Power of One Dram team visited Hankavan for a long-awaited meeting — to spend time with the campers and get a closer look at their daily life.
Mane Gasparyan, Head of the SP Programs Group at IDBank, emphasized that The Power of One Dram has been one of the very first partners of the Hayordi Foundation, and over the past five years of cooperation, numerous impactful projects have been implemented together: “We join the Hayordi camp with special love every time. For us, it’s a unique opportunity to engage with children who, having faced and overcome life’s many challenges, are now rediscovering their childhood. They continue to grow, learn, and shape their future—right here in our homeland.”
The Hayordi Foundation was established following the 2020 war, with the mission to unite and support the children of fallen heroes. The foundation’s largest initiative is the Hayordi summer camp, held annually in Hankavan, which welcomes around 300 children aged 6 to 13 each year, creating a safe and inspiring space for learning, recreation, and connection.
According to the founder of the Hayordi Foundation, Vache Vardanyan, the most important guarantee of success in any endeavor is the power of unity — and “The Power of One Dram” is a true embodiment of that idea: “From the very first day of its establishment — for five years now — IDBank and Idram have stood by Hayordi’s side, doing everything they can for the children of our fallen heroes. Over the years, we have implemented many meaningful programs together, and I am deeply grateful to The Power of One Dram for their unwavering commitment to our children,” Vardanyan noted.
As part of the visit, a financial literacy session was held with the campers, during which the most active participants received special prizes prepared by IDBank and Idram.
You don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank application, IDBanking.am, banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.