Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում կայացած հունահռոմեական ըմբշամարտի Memoriał Władysława Pytlasińskiego մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը (77 կգ) նվաճել է մրցաշարի ոսկե մեդալը։
Հայաստանի պատվիրակության կազմում իրենց ելույթներով աչքի են ընկել նաև Սլավիկ Գալստյանը (72 կգ) և Ռազմիկ Քուրդյանը (130 կգ), որոնք արժանացել են բրոնզե մեդալների, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Նույն մրցաշարում Հայաստանը ներկայացրած մյուս ըմբիշները՝ Մանվել Խաչատրյանը (60 կգ), Հրաչյա Պողոսյանը (63 կգ), Գոռ Խաչատրյանը (72 կգ) և Վիգեն Նազարյանը (87 կգ), չեն կարողացել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել։

На состоявшемся в столице Польши Варшаве международном турнире по греко-римской борьбе Memoriał Władysława Pytlasińskiego член сборной Армении и четырёхкратный чемпион Европы Малхас Амоян (77 кг) завоевал золотую медаль.
В составе армянской делегации также отличились Славик Галстян (72 кг) и Размик Курдян (130 кг), которые стали обладателями бронзовых медалей, сообщает «Sputnik Армения».
Другие представители Армении, выступавшие на том же турнире — Манвел Хачатрян (60 кг), Грачья Погосян (63 кг), Гор Хачатрян (72 кг) и Виген Назарян (87 кг), — не смогли занять призовых мест.