Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում կայացած հունահռոմեական ըմբշամարտի Memoriał Władysława Pytlasińskiego մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը (77 կգ) նվաճել է մրցաշարի ոսկե մեդալը։
Հայաստանի պատվիրակության կազմում իրենց ելույթներով աչքի են ընկել նաև Սլավիկ Գալստյանը (72 կգ) և Ռազմիկ Քուրդյանը (130 կգ), որոնք արժանացել են բրոնզե մեդալների, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Նույն մրցաշարում Հայաստանը ներկայացրած մյուս ըմբիշները՝ Մանվել Խաչատրյանը (60 կգ), Հրաչյա Պողոսյանը (63 կգ), Գոռ Խաչատրյանը (72 կգ) և Վիգեն Նազարյանը (87 կգ), չեն կարողացել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել։

Armenia’s national team member and four-time European champion Malkhas Amoyan (77 kg) claimed the gold medal at the Władysław Pytlasiński Memorial Greco-Roman wrestling tournament held in Warsaw, Poland,
Other notable performances for the Armenian delegation came from Slavik Galstyan (72 kg) and Razmik Kurdian (130 kg), both of whom secured bronze medals, according to Sputnik Armenia.
Other Armenian wrestlers competing in the same tournament—Manvel Khachatryan (60 kg), Hrachya Poghosyan (63 kg), Gor Khachatryan (72 kg), and Vigen Nazaryan (87 kg)—were unable to place in medal positions.