Աշխարհի 2026 թվականի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպման տոմսերի վաճառքը վերսկսվել է 14:00-ից:
«Օգոստոսի 14-ին ժամը 14:00-ից Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպման տոմսերը ձեռք բերելու համար թողարկվել է հերթային համակարգ, որն ավելի պարզ ու անխափան կդարձնի գնման գործընթացը»,–գրում է Արմենպրեսը։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտնել էր, որ Tickets.ffa.am կայքում այցելուների մեծածավալ հոսքի պատճառով առաջացել են տեխնիկական խնդիրներ, որոնք կարգավորվում են:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ ինչպես այս, այնպես էլ Հայաստանի ազգային հավաքականի հաջորդ բոլոր հանդիպումների համար տոմսերի վաճառքն իրականացվելու է միմիայն առցանց․տոմսերի ֆիզիկական վաճառք չի նախատեսվում: Յուրաքանչյուր անձ կարող է գնել Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպման ոչ ավելի, քան 2 տոմս:

Продажа билетов на матч Армения–Португалия, проходящий в рамках европейской квалификации чемпионата мира 2026 года, возобновилась 14 августа в 14:00.
Как сообщает «Арменпресс», для упрощения процесса покупки введена очередная система, которая делает его более понятным и бесперебойным.
Федерация футбола Армении ранее сообщила о технических сбоях на сайте Tickets.ffa.am из-за большого количества пользователей. Проблемы находятся в процессе устранения.
Как отмечалось ранее, билеты на этот и все последующие матчи сборной Армении будут продаваться исключительно онлайн. Продажа в кассах не предусмотрена. Один человек может приобрести не более двух билетов на матч Армения–Португалия.