Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանի նկատմամբ կիրառված կալանավորումը վերացվել է, և նա ազատ արձակվել է դատարանի դահլիճից։
Դատարանը որպես խափանման նոր միջոց կիրառել է երկրից բացակայելու արգելքը, հայտնում է Հայկական ժամանակը։
Հուլիսի 19-ին դատարանը որոշել էր կալանավորել Հակոբյանին՝ երկու ամսով։ Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում նրա նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հիմքով (իշխանության զավթման, տարածքային ամբողջականության խախտման, ինքնիշխանությունից հրաժարման կամ սահմանադրական կարգը բռնությամբ տապալելու հրապարակային կոչեր)։

Former member of the National Assembly Ruben Hakobyan has been released from custody after the court replaced his detention with an alternative preventive measure.
According to Haykakan Zhamanak newspaper, the court imposed a travel ban, prohibiting Hakobyan from leaving the country.
Previously, on July 19, the court had ordered a two-month detention for Hakobyan. During the preliminary investigation of the criminal case, public prosecution was initiated against him under Part 2 of Article 422 of Armenia’s Criminal Code, which pertains to public calls for the seizure of power, violation of territorial integrity, renunciation of sovereignty, or violent overthrow of the constitutional order.