Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանի նկատմամբ կիրառված կալանավորումը վերացվել է, և նա ազատ արձակվել է դատարանի դահլիճից։
Դատարանը որպես խափանման նոր միջոց կիրառել է երկրից բացակայելու արգելքը, հայտնում է Հայկական ժամանակը։
Հուլիսի 19-ին դատարանը որոշել էր կալանավորել Հակոբյանին՝ երկու ամսով։ Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում նրա նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հիմքով (իշխանության զավթման, տարածքային ամբողջականության խախտման, ինքնիշխանությունից հրաժարման կամ սահմանադրական կարգը բռնությամբ տապալելու հրապարակային կոչեր)։

Бывший депутат Национального собрания Рубен Акопян освобождён из зала суда — суд отменил его арест и применил другую меру пресечения.
Как сообщает «Армянское время», суд избрал в качестве новой меры пресечения запрет на выезд из страны.
Ранее, 19 июля, суд постановил арестовать Акопяна на два месяца. В ходе предварительного следствия по уголовному делу против него было возбуждено публичное уголовное преследование на основании части 2 статьи 422 Уголовного кодекса Армении — за публичные призывы к захвату власти, нарушению территориальной целостности, отказу от суверенитета или насильственному свержению конституционного строя.