Սեպտեմբերի 6-ին կայանալիք Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային խաղի տոմսերն, ըստ տեղեկությունների, վերավաճառվում են մի քանի անգամ ավելի թանկ:
Վերավաճառողները կարող են 1 տոմսը վաճառել մի քանի հոգու, իսկ մարզադաշտ մուտք կգործի միայն այն անձը, ով առաջինը կակտիվացնի QR կոդը, հայտնում է ՆԳՆ–ն։
Համացանցում և սոցիալական կայքերում հնարավոր է նաև հանդիպել օգտատերերի և կայքերի, որոնք վաճառում են ոչ իրական QR կոդեր:
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հնարավոր խարդախության զոհ չդառնալու համար նշենք, որ ըստ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի՝ Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային հանդիպման տոմսերի QR կոդերն ակտիվանալու են միայն հանդիպման օրը՝ սեպտեմբերի 6-ին, ժամը 09:00-ին, հետևաբար մինչ այդ ցանկացած QR կոդ, որը ցույց կտան կամ կվաճառեն, կեղծ է»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

1 Сентябрь 2025 - 14:43 AMT
По данным Министерства внутренних дел Армении, билеты на футбольный матч Армения–Португалия, который состоится 6 сентября, перепродаются в несколько раз дороже номинала. Более того, перекупщики могут продать один и тот же билет нескольким людям. В стадион сможет пройти только тот, кто первым активирует QR-код билета.
Министерство также сообщает, что в интернете и социальных сетях распространяются полностью фальшивые QR-коды.
«Уважаемые граждане, чтобы не стать жертвой мошенничества, сообщаем: по информации Федерации футбола Армении, QR-коды на билеты активируются только в день матча — 6 сентября в 09:00. Следовательно, любой QR-код, который вам покажут или попытаются продать до этого времени, является поддельным», — говорится в сообщении.
Национальная сборная Армении примет сборную Португалии 6 сентября на стадионе имени Вазгена Саргсяна. Начало матча — в 20:00. 9 сентября армянская сборная сыграет на том же стадионе с командой Ирландии — также в 20:00.