Հայաստանի քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ շինանյութի մանրամեծածախ առևտրով զբաղվող ընկերությունը 2021-2024 թվականների ընթացքում թերհայտարարագրել է իրացման շրջանառությունը և պակաս հաշվարկել պետական բյուջե վճարվելիք հարկերը, հայտնում է Քննչական կոմիտեն։
Քրեական վարույթի շրջանակում իրականացված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված վնասից 250 մլն ՀՀ դրամը։

Следственный комитет Армении сообщил, что в ходе досудебного производства, инициированного Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды, выяснилось: компания, занимающаяся оптово-розничной торговлей строительными материалами, в 2021–2024 годах занижала данные о товарообороте и недоплачивала налоги в госбюджет.
В результате проведённых следственных и доказательных действий был возмещен ущерб государству в размере 250 млн драмов.
Напоминание: лицо, обвиняемое в преступлении, считается невиновным, пока его вина не будет доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом, и подтверждена вступившим в законную силу приговором суда.