Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով Տոկիոյում ծխելու արգելքին և աղբամանների բացակայությանը, հարց է բարձրացրել՝ փորձե՞նք մենք էլ առաջնորդվել այդ ռազմավարությամբ։
«Տեսա, որ Տոկոիոյի փողոցներում ծխելու արգելքի և աղբամանների բացակայության մասին տեսանյութերը մեծ տարածում են ստացել։ Հիմա ի՞նչ եք ասում, սիրելի քաղաքացիներ, փորձե՞նք մենք էլ առաջնորդվել այդ ռազմավարությամբ, թե՞ չփորձենք։
Ընդ որում, նման ռազմավարությամբ առաջնորդվելը չի նշանակում փորձել մեկ կամ երկու տարում հասնել այդ նույն կետին։ Դա անհնար է։ Նման ռազմավարությամբ գնալը նշանակում է 5-10 տարում հասնել այդ կետին։

“I noticed the videos about Tokyo’s smoking ban and the absence of public trash bins have gained significant attention. So, what do you say, dear citizens? Should we try to adopt this strategy as well, or not?”
He said that pursuing such a strategy does not mean attempting to reach that point in just one or two years, calling such a timeframe unrealistic.
“Adopting this strategy means aiming to get there in 5 to 10 years. And if we don't succeed even in ten years, we must keep going until we do. But today, we must decide in our minds that we will reach that point—together, as a nation, all of us.”