Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդուն՝ Սպարտակ Ղուկասյանին, առնչվող նոր քրեական գործ է հարուցվել։ Այդ մասին ասել են Քննչական կոմիտեից, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մասով (խուլիգանությունը) և 452-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելու նպատակով պաշտոնատար անձի կամ նրա մերձավոր ազգականի կամ մերձավորի կամ նշված անձանց դաստիարակության, խնամքի կամ հսկողության տակ գտնվողի նկատմամբ բռնություն գործադրելը)։ Կատարվում է նախաքննություն»,- հայտնել են ՔԿ-ից։
Սպարտակ Ղուկասյանը ձերբակալվել է շորթման մեղադրանքով հարուցված քրեական գործի շրջանակում։
Քննչական կոմիտեից հայտնել են, որ Սպարտակ Ղուկասյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց դատարանը սահմանել է տնային կալանքը, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում, մեղադրյալի նկատմամբ դատարանը որոշում է կայացրել խափանման միջոցը սահմանել տնային կալանքի տեսքով»,–ասվում է հրապարակման մեջ։
Ավելի վաղ հաղորդվել է՝ Գյումրու քաղաքապետի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, ձերբակալվել էր, և նրա նկատմամբ ներկայացվել էր կալանքի միջնորդություն։

Против сына мэра Гюмри Вардана Гукасяна, Спартака Гукасяна, возбуждено новое уголовное дело. Об этом сообщили в Следственном комитете Армении, передаёт Radar Armenia.
В Ширакском областном следственном управлении возбуждено уголовное производство по статье 297, часть 1 Уголовного кодекса (хулиганство), и статье 452, часть 3 (применение насилия в отношении должностного лица или его близкого с целью воспрепятствования его служебной или политической деятельности).
В Следственном комитете уточнили, что в настоящее время проводится предварительное следствие.
Ранее Спартак Гукасян был задержан по делу о вымогательстве. Теперь суд избрал ему меру пресечения в виде домашнего ареста, сообщает 1lurer.am .
«В рамках уголовного производства, инициированного Ширакским следственным управлением, суд принял решение об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста», — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что Спартак Гукасян был задержан, и в отношении него было подано ходатайство об аресте.