Հայաստանի ազգային հավաքականի ու ռուսական «Կրասնոդար» ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը ճանաչվել է ակումբի օգոստոսի լավագույն խաղացող։
Սպերցյանը հավաքել է քվեարկողների ձայների 44․84 տոկոսը։ Այդ ամսվա ընթացքում նա աչքի է ընկել արդյունավետ խաղով․ կատարել է գոլային փոխանցում «Դինամոյի» հետ գավաթային հանդիպմանը, դուբլ և գոլային փոխանցում՝ «Սոչիի» հետ խաղում, մեկ գոլ ու երեք գոլային փոխանցում՝ «Կռիլյա Սովետովի» դեմ հանդիպմանը, ինչպես նաև գոլային փոխանցում՝ Կորդոբայի գոլին ԲԿՄԱ-ի հետ մրցավեճում, հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականն Աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի երկրորդ տուրի Երևանում տեղի ունեցած հանդիպման առաջին խաղակեսում 11 մետրանոց հարվածով հաշիվը բացել է «Կրասնոդար» ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանը։

Полузащитник сборной Армении и российского клуба «Краснодар» Эдуард Сперцян признан лучшим игроком команды в августе.
Сперцян набрал 44,84% голосов. В течение месяца он проявил себя результативной игрой: сделал голевую передачу в кубковом матче против «Динамо», оформил дубль и передачу в игре с «Сочи», забил гол и отдал три передачи в матче с «Крыльями Советов», а также ассистировал голу Хона Кордобы в поединке с ЦСКА, сообщает пресс-служба клуба.
Во втором туре отборочного цикла чемпионата мира в Ереване полузащитник «Краснодара» и сборной Армении Эдуард Сперцян реализовал пенальти, открыв счет в первом тайме.