Անպտղության հաղթահարման պետական ծրագրով միայն այս տարվա ընթացքում լույս աշխարհ է եկել շուրջ 300 երեխա, հայտնում է առողջապահության նախարարությունը։
Բուժման արդյունավետությունը բարձրացնելու համար պետությունը ֆինանսավորում է և՛ բեղմնավորման գործընթացը, և՛ անհրաժեշտ ծավալով սահմանված հետազոտություններն ու դեղորայքը։
«Անպտղության հաղթահարման» ծրագիրը հնարավորություն է տալիս անվճար կամ արտոնյալ պայմաններով օգտվել վերարտադրողական օժանդակ տեխնոլոգիաներով տրամադրվող բժշկական օգնությունից և սպասարկումից։Ծրագրում ներգրավվելու համար շահառուները իրենց ընտրությամբ կարող են դիմել 7բժշկական կազմակերպությունից որևէ մեկին։

18 Сентябрь 2025 - 14:13 AMT
По данным Минздрава Армении, только в 2025 году благодаря госпрограмме преодоления бесплодия на свет появилось около 300 детей.
Чтобы повысить эффективность лечения, государство финансирует как сам процесс оплодотворения, так и необходимые обследования и медикаменты.
Программа «Преодоление бесплодия» предоставляет возможность бесплатно или на льготных условиях получить медицинскую помощь и обслуживание с применением вспомогательных репродуктивных технологий. Для участия в программе получатели могут обратиться по своему выбору в одно из семи медицинских учреждений.