Սև ծովից Հայաստանին ակտիվ ցիկլոն է մոտենում, որի ներթափանցումը կզգացվի արդեն սեպտեմբերի 18–ի ուշ երեկոյան։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Նա նշել է, որ գիշերը առանձին շրջաններում, սեպտեմբերի 19–ի ցերեկային ժամերին հանրապետության գրեթե ամբողջ տարածքում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
Հանրապետության տարածքում` sեպտեմբերի 18-ի երեկոյան, 19-ի գիշերը, 20-21-ին, 22-ի գիշերը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 19-ի ցերեկը շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում անձրևները կլինեն հորդառատ, հնարավոր է կարկուտ։ Սեպտեմբերի 22-ի ցերեկը և 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 19-ի ցերեկը կնվազի` 8-12, 20-ի ցերեկը կբարձրանա` 4-5 աստիճանով։
Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 5-9մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-22մ/վ արագությամբ։
Երևանում՝ սեպտեմբերի 18-ի երեկոյան, 21-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սեպտեմբերի 19-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-17մ/վ արագությամբ։ Սեպտեմբերի 20-ին, 22-23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Սեպտեմբերի 19-ի ցերեկը Երևանում օդի ջերմաստիճանը կլինի +18․․․20 °C, իսկ երեկոյան կնվազի մինչև +13…+15 °C։

18 Сентябрь 2025 - 14:22 AMT
С Черного моря к Армении приближается активный циклон, который начнет ощущаться уже вечером 18 сентября. Об этом на своей странице в Facebook сообщил заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян.
По его словам, ночью в отдельных районах, а днем 19 сентября на большей части территории Армении ожидаются дожди и грозы.
Вечером 18 сентября, ночью 19-го, а также 20–21 сентября и ночью 22-го в отдельных районах ожидаются кратковременные дожди и грозы. Днем 19 сентября на большей части территории страны пройдут дожди и грозы, в отдельных местах – ливни и возможен град. Днем 22 сентября и 23-го осадков не ожидается.
Температура воздуха 19 сентября днем понизится на 8–12 градусов, 20 сентября днем снова повысится на 4–5 градусов.
Ожидается северо-восточный ветер 5–9 м/с, при грозах – усиление до 18–22 м/с.
В Ереване кратковременные дожди и грозы возможны вечером 18 сентября и днем 21-го в отдельных районах. 19 сентября в течение дня ожидаются дожди и грозы, при этом ветер может усилиться до 15–17 м/с. 20, 22 и 23 сентября осадков не ожидается.
19 сентября днем температура воздуха в Ереване составит +18…+20 °C, а вечером понизится до +13…+15 °C.