59 տարեկան մահացել է կինոռեժիսոր, հեռուստառադիո հաղորդավար Տիգրան Քեոսայանը։ Այդ մասին հայտնել է նրա կինը՝ RT-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը։
«Այս գիշեր Տիգրանը գնաց Տիրոջ մոտ»,–գրել է Սիմոնյանը Տելեգրամի իր ալիքում։
Քեոսայանը հունվարի սկզբին կլինիկական մահ էր տարել և ամիսներ շարունակ կոմայի մեջ էր, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Տիգրան Քեոսայանը հայտնի է որպես «Խեղճ Սաշա», «Հովտի շուշան», «Ղրիմի կամուրջ» ֆիլմերի ռեժիսոր։ Վարել է «Երեկոն Տիգրան Քեոսայանի հետ», «Բավական է լռել» թոք-շոուները REN TV-ով, իսկ վերջին շրջանում՝ «Միջազգային սղոցարանը», որի վերջին թողարկումը եթեր է հեռարձակվել դեկտեմբերի 20-ին։
Նա վարել է ռուսական «Ren TV» հեռուստաընկերության «Երեկոն Տիգրան Քեոսայանի հետ», 2011 թվականից՝ «Բավական է լռել», 2009 թվականից՝ «Ռոսիա» հեռուստաընկերության «Ես և դու» հաղորդումները։ 2009 թվականից «Պերեց» (նախկինում՝ «ԴՏՎ») հեռուստաընկերության գործադիր պրոդյուսերն է, որտեղ նաև վարում է «Թեժ երեկո Տիգրան Քեոսայանի հետ» հաղորդաշարը։ Նա կինոռեժիսոր Էդմոնդ Քյոսայանի և դերասանուհի Լաուրա Գևորգյանի որդին է, դերասան, սցենարիստ, պրոդյուսեր Դավիթ Քյոսայանի եղբայրը։

Russian-Armenian filmmaker and television host Tigran Keosayan has died at the age of 59, after months in a coma.
His wife, RT editor-in-chief Margarita Simonyan, announced his passing on Telegram, writing: “Last night Tigran went to the Lord.”
Keosayan suffered clinical death in early January and remained in a coma for nine months, according to RIA Novosti.
He was best known as the director of the films Poor Sasha and Crimean Bridge. Keosayan also hosted the talk shows Evening with Tigran Keosayan and Enough Silence on REN TV, and more recently led the program International Saw, whose last broadcast aired on December 20. In addition, he hosted Friday with Tigran Keosayan on Sputnik Radio.