Նորվեգիայի Ֆյորդե քաղաքում հոկտեմբերի 2–ին մեկնարկում է ծանրամարտի աշխարհի մեծահասակների առաջնությունը, որին մասնակցում են նաև Հայաստանի ներկայացուցիչները
Ծանրամարտի ֆեդերացիան ներկայացրել է հայ ծանրորդների մրցելույթների ժամանակացույցը՝
Հոկտեմբերի 3՝ ժամը` 21:30, 60 կգ` Գառնիկ Չոլակյան
Հոկտեմբեր 5՝ Ժամը` 21:30, 71 կգ` Գոռ Սահակյան
Հոկտեմբերի 7՝ Ժամը` 19:00, 88 կգ` Սուրեն Գրիգորյան
Հոկտեմբերի 8՝ Ժամը` 19:00, 77 կգ` Աննա Ամրոյան (B խումբ)
Հոկտեմբերի 10՝ Ժամը` 21:30. 110 կգ. Սիմոն Մարտիրոսյան, Գարիկ Կարապետյան
Հոկտեմբերի 11՝ Ժամը` 18:00. +110 կգ, Վարազդատ Լալայան
Հայաստանի տղամարդկանց թիմի գլխավոր մարզիչը Փաշիկ Ալավերդյանն է, իսկ մարզիչը` Հակոբ Փիլոսյանը: Կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչն Արտաշես Ներսիսյանն է, իսկ մարզիչը` Տարոն Թովմասյանը, հայտնում է ԿԳՄՍՆ–ն։
Աշխարհի առաջնությանն ավելի քան 400 մարզիկ–մարզուհի է հայտագրվել: Նրանց թվում են Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի և մայրցամաքային առաջնությունների բազմաթիվ չեմպիոններ ու մրցանակակիրներ:

The 2025 World Weightlifting Championships for seniors kicked off on October 2 in Førde, Norway, with Armenian athletes set to compete across various weight categories.
The Armenian Weightlifting Federation released the national team’s full competition schedule:
October 3, 21:30 – 60 kg: Garnik Cholakyan
October 5, 21:30 – 71 kg: Gor Sahakyan
October 7, 19:00 – 88 kg: Suren Grigoryan
October 8, 19:00 – 77 kg (Group B): Anna Amroyan
October 10, 21:30 – 110 kg: Simon Martirosyan, Garik Karapetyan
October 11, 18:00 – +110 kg: Varazdat Lalayan
The Armenian men’s team is led by head coach Pashik Alaverdyan, with Hakob Piloyan serving as assistant coach. The women’s team is coached by Artashes Nersisyan and Taron Tovmasyan, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport reported.
More than 400 athletes have registered for the championship, including numerous Olympic, world, and continental champions and medalists.