Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ավարտել է կարթալ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գիրքը։
Նա նաև մերջբերումներ է արել Էրդողանի «ավելի արդար աշխարհի» մասին գրքից։
«Ավարտեցի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գիրքը։ Այն կարդում էի իմ գիտական գրքերին զուգահեռ, դա էր պատճառը, որ մի քիչ երկար տևեց։
Վստահ եմ՝ Հայաստանում մասնագետները հրատարակվելուց անմիջպես հետո կարդացած կլինեն այն, իսկ նրանց, ում հետաքրքրությունների շրջանակից դուրս է միջազգային հարաբերությունների մասին գիրքը, բայց շատ կուզեն իմանալ, թե ինչ է գրել մեր հարեւան երկրի նախագահը, ասեմ.
Գիրքը ՄԱԿ-ի կառուցվածքը փոխելու, Անվտանգության Խորհուրդի մշտական անդամների իրավունքները վերանայելու, կազմակերպությանը մեր ժամանակների մարտահրավերներին արձագանքելու իրական գործիքակազմով օժտելու մասին է։
Ըստ հեղինակի, աշխարհը չի կարող մնալ ՄԱԿ ԱԽ մշտական հինգ անդամների քմահաճույին, «The world is bigger than five»:
Գրքում կան նաեւ տվյալներ մարդկության վիճակի մասին, օրինակ որ աշխարհում 820 միլիոն մարդ սովահարության պայմաններում է ապրում, 260 միլիոն միգրանտ կա, ավելի քան 80 միլիոն բռնի տեղահանված, մոտ 25 միլիոն փախստական։
Գրքի վերնագիրն է՝ «A fairer world is possible». Ավելի արդար աշխարհ հնարավոր է,–գրել է Հակոբյանը։
Ավելի վաղ Հակոբյանը լուսանկարներ էր հրապարակել ՇՀԿ գագաթնաժողովից՝ Թուրքիայի նախագահ էրդողանի, Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի և նրանց կանանց հետ հանդիպումներից։

В посте на своей странице в Facebook жена Никола Пашиняна Анна Акопян написала, что прочла книгу Эрдогана.
«Закончила читать книгу президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Читала её параллельно с научными книгами, поэтому немного дольше длилось», — отметила она.
Акопян привела выдержки из книги под названием «Более справедливый мир возможен», в которой Эрдоган выступает за реформу структуры Организации Объединённых Наций, пересмотр полномочий постоянных членов Совета Безопасности и наделение ООН инструментами, отвечающими вызовам современности.
По мнению автора, мир не может оставаться заложником произвола пяти постоянных членов СБ ООН. «Мир больше, чем пять» — гласит его основной тезис.
В книге также приводятся данные о глобальной ситуации: 820 миллионов человек страдают от голода, 260 миллионов — мигранты, более 80 миллионов — насильственно перемещённые лица, около 25 миллионов — беженцы.
Ранее Анна Акопян публиковала фотографии с саммита ШОС, на которых запечатлены её встречи с президентами Турции и Азербайджана и их супругами.