Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ավարտել է կարթալ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գիրքը։
Նա նաև մերջբերումներ է արել Էրդողանի «ավելի արդար աշխարհի» մասին գրքից։
«Ավարտեցի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի գիրքը։ Այն կարդում էի իմ գիտական գրքերին զուգահեռ, դա էր պատճառը, որ մի քիչ երկար տևեց։
Վստահ եմ՝ Հայաստանում մասնագետները հրատարակվելուց անմիջպես հետո կարդացած կլինեն այն, իսկ նրանց, ում հետաքրքրությունների շրջանակից դուրս է միջազգային հարաբերությունների մասին գիրքը, բայց շատ կուզեն իմանալ, թե ինչ է գրել մեր հարեւան երկրի նախագահը, ասեմ.
Գիրքը ՄԱԿ-ի կառուցվածքը փոխելու, Անվտանգության Խորհուրդի մշտական անդամների իրավունքները վերանայելու, կազմակերպությանը մեր ժամանակների մարտահրավերներին արձագանքելու իրական գործիքակազմով օժտելու մասին է։
Ըստ հեղինակի, աշխարհը չի կարող մնալ ՄԱԿ ԱԽ մշտական հինգ անդամների քմահաճույին, «The world is bigger than five»:
Գրքում կան նաեւ տվյալներ մարդկության վիճակի մասին, օրինակ որ աշխարհում 820 միլիոն մարդ սովահարության պայմաններում է ապրում, 260 միլիոն միգրանտ կա, ավելի քան 80 միլիոն բռնի տեղահանված, մոտ 25 միլիոն փախստական։
Գրքի վերնագիրն է՝ «A fairer world is possible». Ավելի արդար աշխարհ հնարավոր է,–գրել է Հակոբյանը։
Ավելի վաղ Հակոբյանը լուսանկարներ էր հրապարակել ՇՀԿ գագաթնաժողովից՝ Թուրքիայի նախագահ էրդողանի, Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի և նրանց կանանց հետ հանդիպումներից։

Anna Hakobyan, wife of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, announced on Facebook that she has completed reading Turkish President Recep Tayyip Erdoğan’s book.
“I’ve finished reading Turkish President Recep Tayyip Erdoğan’s book. I was reading it alongside my academic books, which is why it took a bit longer,” she wrote.
Hakobyan shared several quotes from the book, titled “A Fairer World is Possible”, explaining that it focuses on reshaping the United Nations structure, revising the rights of permanent members of the Security Council, and equipping the organization with tools to address modern global challenges.
According to Erdoğan, “The world cannot remain at the mercy of the five permanent members of the UN Security Council,” summarized with the slogan: “The world is bigger than five.”
The book also provides statistics about global human conditions. For example, that 820 million people suffer from hunger, there are 260 million migrants, over 80 million forcibly displaced individuals, and around 25 million refugees.
Earlier, Hakobyan had shared photos from the SCO summit featuring meetings with Erdoğan, Azerbaijani President Ilham Aliyev, and their spouses.