Հայաստանի ազգային հավաքականի և ռուսական «Կրասնոդար» ակումբի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանն արձագանքել է Ուսմանե Նդոնգի մասնակցությամբ սկանդալային միջադեպին, որը տեղի է ունեցել Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի 11-րդ տուրում՝ «Ախմատի» հետ խաղի ժամանակ։
Միջադեպի պատճառով Սպերցյանին երակարատև որակազրկում է սպառնում։ Նա կարող է ստիպված լինել 10 խաղ բաց թողնել։
Սպերցյանն ասել է․ «Կցանկանայի մեկնաբանել երեկվա իրավիճակը, որն արդեն անցել է սահմանները։ Անընդունելի եմ համարում իմ դեմ ուղղված անհիմն մեղադրանքները։ Պատրաստ եմ ապացուցել իմ իրավացիությունը ցանկացած եղանակով։ Տեսախցիկների տեսագրությունները դիտեք, կարդացեք շուրթերից, պոլիգրաֆով ստուգում՝ ոչ մի խնդիր։ Ես վստահ եմ՝է գիտեմ, որ ես նման չեմ ասել։
Ես Կովկասում եմ մեծացել, գիտեմ բոլոր «խութերը»։ Իմ ծնողներն ինձ ճիշտ են դաստիարակել։ Ես երբեք ինձ նման բան թույլ չեմ տա։ Ես ունեմ շատ ընկերներ և ծանոթներ ամբողջ աշխարհում, որոնց հետ շփվում եմ։ Այն, ինչ հիմա կատարվում է, նույնիսկ մի փոքր ծիծաղելի է և նման է ինչ-որ կրկեսի։ Իմացեք, որ վստահ եմ իմ խոսքերի մեջ, ես պատասխանատու եմ իմ խոսքերի համար, և պատրաստ եմ ամեն ինչի»։
«Ախմատի» հետ անցկացված հանդիպման ժամանակ, որը ավարտվել է «Կրասնոդարի» հաղթանակով՝ 2։0 հաշվով, սենեգալցի պաշտպան Ուսմանե Նդոնգը կարմիր քարտ է ստացել Սպերցյանին ուսով հարվածելու համար, գրում է Match TV-ն։
ՌՊԼ–ն հայտարարել է, որ կքննի միջադեպը բոլոր հասանելի ապացույցների ներգրավմամբ և կողմերի դիրքորոշումների ուսումնասիրությամբ։

Eduard Spertsyan, midfielder for the Armenian national team and Russian club Krasnodar, has responded to the controversy involving Senegalese defender Ousmane Ndong during Matchday 11 of the Russian Premier League against Akhmat Grozny.
Spertsyan could face a lengthy suspension, possibly missing up to 10 matches due to the incident.
“I’d like to comment on yesterday’s situation, which has already gone too far. The unfounded accusations against me are unacceptable. I’m ready to prove my innocence in any way: review the camera footage, read my lips, or take a polygraph test. I have no issue with that. I’m confident and I know I didn’t say anything like that,” Spertsyan said in a statement.
“I grew up in the Caucasus. I know all the nuances. My parents raised me right. I would never allow myself to say such a thing. I have many friends and acquaintances around the world. What’s happening now is frankly a bit ridiculous and resembles a circus. Know this, I stand by my words and I’m ready for anything.”
The match ended in a 2–0 win for Krasnodar. During the game, Ousmane Ndong was shown a red card for headbutting Spertsyan with his shoulder, according to Match TV.
The Russian Premier League has announced that it will investigate the incident, reviewing all available footage and the positions of both parties.