Մեկ ամսով կալանավորված անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի փաստաբան Տաթևիկ Սողոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով տարածված տեսանյութին, տեղեկացրել է, որ նրա ձեռքին եղել է ձեռնափայտ, ոչ թե մետաղական ձող:
«Իշխանական լրատվամիջոցները, հավատարիմ մրջյուններից փիղ պատկերելու գործելակերպին (մանավանդ երբ որ դա իրենց է շահեկան), տարածում են նախաքննական գաղտնիքից «արտահոսած» տեսանյութ` հենաշարժողական խնդրով մարդուն հատկացված ձեռնափայտը ներկայացնելով որպես մետաղական ձող և (կամ) մահակ», – ասվում է գրառման մեջ։
Նա նաև հրապարակել է Ղուկասյանին ձեռնափայտ ցուցված լինելու հավաստագրի լուսանկարը։
Համացանցում տեսանյութ է տարածվել, թե ինչպես է օրերս ՊՆ շենքի մոտ ակցիայի մասնակից Արսեն Ղուկասյանը,մեքենայի բեռնախցիկից ձող հանում և մոտենում ռազմական ոստիկանության ծառայողների ուղղությամբ, հայտնում է Panorama.am-ը։
ՊՆ շենքի մոտ տեղի ունեցած միջադեպից հետո Արսեն Ղուկասյանը կալանավորվել է խուլիգանության և պաշտոնյայի աշխատանքին միջամտելու մեղադրանքով։
ՔԿ–ն հայտնել է, որ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը) և 452-րդ հոդվածի 1-ին մասով (պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելը)»։

Адвокат Арсена Гукасяна, родственника пропавшего военнослужащего, арестованного на месяц, Татевик Согоян в Facebook опровергла распространённые в проправительственных СМИ утверждения о том, что её подзащитный держал металлический прут.
«Проправительственные СМИ, как обычно, преувеличивая, выдают трость, официально выданную человеку с нарушениями опорно-двигательного аппарата, за металлический прут или дубинку», — написала Согоян.
Она также опубликовала фото документа, подтверждающего, что Гукасяну была официально выдана трость.
В сети ранее появилось видео, на котором видно, как Гукасян достаёт предмет из багажника автомобиля и подходит к сотрудникам военной полиции у здания Министерства обороны, сообщает «Panorama.am ».
После инцидента Арсен Гукасян был арестован по обвинению в хулиганстве и воспрепятствовании законной деятельности должностного лица. Следственный комитет сообщил о возбуждении уголовного дела по статьям 297-й (часть 3) и 452-й (часть 1) Уголовного кодекса Армении.