Հոկտեմբերի 7-ին ՖԻՖԱ-ի պաշտոնական կայքը հրապարակել է 2026 թ. աշխարհի առաջնության որակավորման փուլի հետ կապված ՖԻՖԱ-ի կարգապահական կոմիտեի որոշումների փաստաթղթերը։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան տուգանվել է 13,000 շվեյցարական ֆրանկով (16,250 ԱՄՆ դոլար) սեպտեմբերյան խաղերի ընթացքում տեղի ունեցած խախտումների համար, հայտնում է Armsport-ը։
Պորտուգալիայի հավաքականի հետ խաղում արձանագրվել են հետևյալ խախտումները՝ թիմային խախտումներ, խաղի ժամանակ կարգուկանոնի և անվտանգության խախտում, խաղադաշտ ներխուժում կամ ներխուժման փորձ, հրավառությունների կամ այլ առարկաների օգտագործում։
Իռլանդիայի հավաքականի հետ խաղում խախտվել են կարգուկանոնի և անվտանգության կանոնները, ինչպես նաև օգտագործվել են հրավառություններ կամ այլ առարկաներ։

8 Октябрь 2025 - 07:01 AMT
7 октября на официальном сайте ФИФА были опубликованы документы Дисциплинарного комитета, касающиеся квалификационного этапа чемпионата мира 2026 года.
Как сообщает Armsport, Федерация футбола Армении была оштрафована на 13 000 швейцарских франков (16 250 долларов США) за нарушения, допущенные во время матчей в сентябре.
Во время игры с Португалией были зафиксированы следующие нарушения: командные нарушения, несоблюдение порядка и безопасности во время матча, вторжение на поле или попытка вторжения, использование пиротехники или других предметов.
В матче с Ирландией также были нарушены правила порядка и безопасности, а также использовалась пиротехника и другие предметы.