Հոկտեմբերի 9-ին պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է N բանակային զորամիավորում, որտեղ հանդիպում է անցկացրել հրամանատարական և զորամասերի սպայական կազմերի հետ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են վերջին շրջանում իրականացված աշխատանքները։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն ընդհանուր առմամբ բարձր է գնահատել կատարված աշխատանքները, նշել առկա խնդիրները և տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ առաջիկա անելիքների վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին ԶՈւ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը ծառայության ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին պարգևատրել է արժեքավոր նվերներով և պատվոգրերով։

10 Октябрь 2025 - 09:20 AMT
9 октября первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении генерал-лейтенант Эдвард Аcрян посетил одно из армейских подразделений, где провел встречу с командным составом и офицерами воинских частей, сообщает Министерство обороны.
В ходе встречи были подведены итоги проделанной за последнее время работы.
Генерал-лейтенант Аcрян в целом высоко оценил результаты, указал на имеющиеся проблемы и дал соответствующие поручения по предстоящим задачам.
В завершение визита начальник Генштаба наградил отличившихся военнослужащих памятными подарками и почетными грамотами.