Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը հոկտեմբերի 14-18-ը կգործուղվի Ֆրանսիայի Մարսել քաղաք։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Այցի շրջանակում նախատեսվել են քննարկումներ առողջապահության ոլորոտում համագործակցության շուրջ։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը, աշխատակազմի առողջապահության վարչության ղեկավար Դավիթ Կարապետյանը, քաղաքապետի օգնական Լենա Մելքոնյանը, արտաքին կապերի վարչության արտաքին հարաբերությունների բաժնի առաջատար մասնագետ Նորա Հարությունյանը, ինչպես նաև «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Զոհրաբյանը։
Երևանի պատվիրակների այցը կազմակերպվել է Մարսելի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Միշել Ռուբիռոլայի հրավերով։
2025–ի մայիսին Երևան-Մարսել ավելի քան 30-ամյա գործակցությունը նոր թափ է ստացել՝ ստորագրվել է եղբայրական կապերի հաստատման փոխադարձ հռչակագիր։

A delegation from the Yerevan Municipality will travel to Marseille, France, from October 14 to 18 to discuss cooperation in the field of healthcare. The visit was approved by Yerevan Mayor Tigran Avinyan.
The delegation includes Deputy Mayor Sargis Madatyan, Head of the Health Department Davit Karapetyan, the mayor’s assistant Lena Melkonyan, leading foreign relations specialist Nora Harutyunyan, and Director of Surb Astvatsamayr Medical Center Hovhannes Zohrabyan.
The visit is being held at the invitation of Michel Rubirola, First Deputy Mayor of Marseille.
In May 2025, the 30-year partnership between Yerevan and Marseille was revitalized with the signing of a joint declaration establishing a sister-city relationship.