Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը հոկտեմբերի 14-18-ը կգործուղվի Ֆրանսիայի Մարսել քաղաք։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Այցի շրջանակում նախատեսվել են քննարկումներ առողջապահության ոլորոտում համագործակցության շուրջ։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը, աշխատակազմի առողջապահության վարչության ղեկավար Դավիթ Կարապետյանը, քաղաքապետի օգնական Լենա Մելքոնյանը, արտաքին կապերի վարչության արտաքին հարաբերությունների բաժնի առաջատար մասնագետ Նորա Հարությունյանը, ինչպես նաև «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Զոհրաբյանը։
Երևանի պատվիրակների այցը կազմակերպվել է Մարսելի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Միշել Ռուբիռոլայի հրավերով։
2025–ի մայիսին Երևան-Մարսել ավելի քան 30-ամյա գործակցությունը նոր թափ է ստացել՝ ստորագրվել է եղբայրական կապերի հաստատման փոխադարձ հռչակագիր։

11 Октябрь 2025 - 08:20 AMT
Делегация мэрии Еревана с 14 по 18 октября будет находиться с рабочим визитом во французском городе Марсель. Соответствующее распоряжение подписал мэр Еревана Тигран Авинян.
В состав делегации вошли заместитель мэра Саркис Мадатян, начальник управления здравоохранения Давид Карапетян, помощница мэра Лена Мелконян, ведущий специалист отдела внешних связей Нора Арутюнян, а также директор медицинского центра «Сурб Аствацамайр» Ованнес Зограбян.
Визит организован по приглашению первого заместителя мэра Марселя Мишель Рубиролы.
В мае 2025 года более чем 30-летнее сотрудничество между Ереваном и Марселем получило новый импульс. Был подписан взаимный манифест об установлении побратимских связей.