Մոսկովյան միջազգային կինոփառատոնի «Հեռանկարներ» մրցույթի շրջանակներում տեղի կունենա «Խճճված զուգահեռները» գեղարվեստական ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան: Ֆիլմի սցենարիստը, ռեժիսորն ու համապրդոյուսերը Հովհաննես Գալստյանը 95-րոպեանոց լիամետրաժ ֆիլմի ստեղծման համար ծախսել է վեց տարի: Ֆիլմը պատմում է երկու զուգահեռ կենսական հարթությունների մասին:
Հայ-նորվեգա-ֆրանսիական համատեղ ֆիլմի գլխավոր դերերում հանդես են եկել Սիրի Հելենե Մյուլլերը, Սերժ Ավեդիկյանը, Լորանս Ռիտտերը եւ Սոս Ջանիբեկյանը:
Հովհաննես Գալստյանը ծնվել է 1969թ. Երեւանում: 1995թ. ավարտել է Հայաստանի Մանկավարժական համալսարանի մշակույթի ֆակուլտետի կինոռեժիսուրայի բաժինը: Ավելի քան տաս կրթական հեռուստաֆիլմերի հեղինակ եւ պրոդյուսերը ստեղծել է մի քանի սցենարներ խաղարկային ֆիլմերի համար (որոնցից մեկը «Կուզ եւ թեւեր»-ն է, պարգեւատրվել է Հայաստանի Մշակույթի նախարարության պրեմիայով): Ռեժիսուրայում նա իր դեբյուտին ներկայացրել է «Ես համարձակվում եմ հիշել» կարճամետրաժ ֆիլմով (1993): 2005թ. հիմնադրել է Parallels Film Production LLC կինոընկերությունը: «Խճճված զուգահեռները» ֆիլմը Գալստյանի դեբյուտն է լիամետրաժ ֆիլմերի ռեժիսուրայում:

Hovhannes Galstyan was born in 1969 in Yerevan. He obtained a Diploma of Feature Film Director in 1995 in Yerevan Pedagogical Institute, Department of Culture.
In 1998, he became the Founder and Director of the Private Look LLC, which has been organizing «Private Look » international film festivals of audio-visual arts and independent producers since 2000.
He wrote screenplays for three feature films, of which “Hump and Wings” was awarded by the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.
He produced and directed more than ten video/television films about children: Our Child is Growing-Amazing Days Chronology (Joint project with UNICEF). His debut was a short feature film “I dare to remember”, 35mm, in 1993. In 2003 he wrote the screenplay for the feature film “Parallels Intertwined” and in 2005 he founded Parallels Film Production LLC, a company specially dedicated to “Parallels Intertwined” project.