Երևանում հայտնաբերվել է որպես անհետ կորած որոնվող 23-ամյա չեչեն կնոջ դին։
Հոկտեմբերի 19-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևանի Դեմիրճյան փողոցի վարձակալության տրված բնակարաններից մեկում կնոջ դի կա։ ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ, նշված վայր են մեկնել ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ խմբեր։ Պարզվել է, որ հայտնաբերվածը հոկտեմբերի 17-ից որպես անհետ կորած որոնվող 23-ամյա Այշատ Բայմուրադովայի դիակն է։
Նշանակվել են փորձաքննություններ։ Հանգամանքները պարզվում են։ Կատարվում է նախաքննություն։
Ոստիկանությունից ավելի վաղ հայտնել էին, որ որպես անհետ կորած որոնվում է Այշատ Բայմուրադովան: Նա հոկտեմբերի 15-ին դուրս է եկել Ազատության պողոտայի հասցեներից մեկից և այլևս չի վերադարձել։ Հաղորդում ներկայացվել է հոկտեմբերի 17-ին։

20 Октябрь 2025 - 12:22 AMT
В арендованной квартире на улице Демирчяна в Ереване найдено тело 23-летней Айшат Баймурадовой, которая считалась пропавшей без вести с 17 октября.
Как сообщили в полиции МВД, 19 октября в оперативный центр поступил звонок от гражданина, сообщившего, что в квартире находится тело женщины. На место прибыли оперативные группы полиции, которые установили личность погибшей — это разыскиваемая Айшат Баймурадова.
Назначены судебно-медицинские экспертизы. Обстоятельства происшествия выясняются, проводится предварительное следствие.
Ранее полиция сообщала, что Айшат Баймурадова 15 октября вышла из дома на проспекте Свободы и не вернулась. Заявление о её исчезновении было подано 17 октября.