Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ, կիսապաշտպան Տիգրան Բարսեղյանը որակազրկվել է 3 խաղով: Այդ մասին հայտնել են ՀՖՖ-ից։
Բարսեղյանը որակազրկվել է աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Իռլանդիայի դեմ արտագնա խաղում ստացած կարմիր քարտի պատճառով։ Բարսեղյանը կարմիր քարտ էր ստացել խաղի 52-րդ րոպեին՝ վիճաբանության ժամանակ գլխով մրցակցին հարվածելու համար։
Բարսեղյանը բաց կթողնի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վերջին երկու հանդիպումները Հունգարիայի և Պորտուգալիայի դեմ, ինչպես նաև ևս մեկ պաշտոնական հանդիպում:

Armenia national team midfielder Tigran Barseghyan has been handed a three-match suspension, the Football Federation of Armenia announced, according to Armenpress.
The disciplinary action stems from a red card he received during the away World Cup qualifier against Ireland. Barseghyan was sent off in the 52nd minute for headbutting an opponent during an on-pitch altercation.
As a result, Barseghyan will miss Armenia’s final two World Cup qualifiers against Hungary and Portugal, as well as one additional official match.