Նոյեմբերի 13-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում տեղի է ունենալու 2026 թվականի աշխարհի առաջնության եվրոպական գոտու որակավորման փուլի Հայաստան-Հունգարիա հանդիպումը։
Հոկտեմբերի 31–ից տոմսերը հասանելի են կայքում: Ինչպես այս, այնպես էլ Հայաստանի ազգային հավաքականի հաջորդ բոլոր հանդիպումների համար տոմսերի վաճառքն իրականացվելու է միայնառցանց․տոմսերի ֆիզիկական վաճառք չի նախատեսվում, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան։
Յուրաքանչյուր անձ կարող է գնել Հայաստան-Հունգարիախաղիոչ ավելի, քան 2 տոմս: Գնումից հետո օգտատերը տեսնելու է իր գնած տոմսերըtickets.ffa.amկայքիանձնական հաշվում,սակայն տոմսերի QR կոդերն ակտիվանալու են միայն հանդիպման օրը:
Տոմս գնելուհամար հարկավոր է անցնել անձնագրային նույնականացումtickets.ffa.amկայքում:
Նույնականացման համար անհրաժեշտ տվյալները մուտքագրելուց հետո պետքէ սպասել հաստատմանը, որը կատարվում է յուրաքանչյուր օր՝ ժամը 10։00-20։00՝30 րոպեի ընթացքում:
«Անվտանգության նկատառումներից ելնելով և կուտակումներից խուսափելու նպատակով՝ խնդրում ենքմարզադաշտ ժամանել խաղից առնվազն 2 ժամ առաջ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

31 Октябрь 2025 - 13:00 AMT
Федерация футбола Армении объявила о начале онлайн-продажи билетов на матч Армения–Венгрия, который пройдёт 13 ноября на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна в Ереване. Игра входит в отборочный турнир европейской зоны чемпионата мира 2026 года.
Продажа осуществляется исключительно на сайте tickets.ffa.am. Физическая продажа билетов не предусмотрена. Это касается и всех будущих матчей национальной сборной.
Каждый болельщик может приобрести не более двух билетов. После покупки билеты будут отображаться в личном кабинете пользователя, однако QR-коды активируются только в день матча.
Для оформления покупки необходимо пройти паспортную идентификацию на сайте. Подтверждение проходит ежедневно с 10:00 до 20:00 и занимает до 30 минут.
«В целях безопасности и чтобы избежать скоплений, просим прибыть на стадион минимум за 2 часа до начала матча», — говорится в сообщении ФФА.