Վաղարշապատի ավագանու թեկնածու, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դուստրը՝ Այծեմնիկ Գրիգորյանն ասել է, որ եթե հայրը ողջ լիներ, «մի կտոր հող չէր տա», եկեղեցու հանդեպ ճնշումները թույլ չէր տա։
«Իմ հայրն իր գործով ամեն ինչ ապացուցել է: Եթե ողջ լիներ, այս ամենը տեսներ, հաստատ, համոզված եմ, նորից կմահանար: Ուրիշ ոչինչ չեմ կարող ասել, որովհետև նա մի կտոր հող չէր տա»,-ասել է նա, գրում է Panorama.am-ը։
Նա ընդգծել է, որ իր հայրը թույլ չէր տա որևէ ճնշում եկեղեցու հանդեպ։
«Դրա համար առաջինը թիրախավորվեց նա: Այս երկրում իրենից բացի ոչ մեկ չթիրախավորվեց ոնց որ նա»,-ասել է Այծեմնիկ Գրիգորյանը։
Անդրադառնալով Վաղարշապատի ավագանու ընտրություններին՝ նա նշել է. «Իշխանությունը նրանց ձեռքում է, նրանք ոնց ուզեն, այդպես էլ կանեն: Բայց ժողովուրդը 2018 թվականից այս կողմ արթնացել է ու շատ բան է տեսնում»։
Այծեմնիկ Գրիգորյանը ավագանու թեկնածու է Վաղարշապատում՝ ներկայացնելով «Ժառանգություն» կուսակցության ցուցակը։

3 Ноябрь 2025 - 14:50 AMT
Кандидат в городской совет Вагаршапата от партии «Наследие» Айцемник Григорян, дочь генерала Манвела Григоряна, сказала, что её отец, будь он жив, не позволил бы ни отдать ни кусочка земли, ни оказать давление на церковь.
«Мой отец всем всё доказал делом. Если бы он был жив и увидел это, я уверена, он умер бы снова. Больше мне нечего сказать — он не отдал бы даже клочка земли», — заявила она в беседе с Panorama.am .
Она подчеркнула, что её отец не допустил бы никакого давления на Армянскую Апостольскую Церковь.
«Поэтому он и стал первой мишенью. В этой стране больше никто не был так преследуем, как он», — добавила Айцемник Григорян.
Говоря о предстоящих выборах в совет Вагаршапата, она отметила: «Власть у них, они делают, что хотят. Но с 2018 года народ проснулся и многое увидел».