Իտալական «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է Եվրոպայի թոփ-5 լիգաների ամենադիմացկուն խաղացողներից մեկը՝ ըստ Gradient Sports և TransferRoom վերլուծական հարթակների վերջին զեկույցի։
Հետազոտությունն ընդգրկել է այն ֆուտբոլիստներին, որոնք այս մրցաշրջանում առնվազն 5 հանդիպման են մասնակցել, և գնահատել նրանց ֆիզիկական ինտենսիվությունը և աշխատունակությունն ամբողջ խաղի ընթացքում, հայտնում է Factor.am-ը։
36-ամյա Մխիթարյանը ցուցադրել է միջինում 11 կիլոմետր արդյունք մեկ խաղում՝ զբաղեցնելով 10-րդ հորիզոնականը՝ եվրոպական թոփ լիգաների ֆուտբոլիստների շարքում։
Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում Հենրիխ Մխիթարյանը մասնակցել է 7 խաղի, ևս 1 հանդիպում անցկացրել է Չեմպիոնների լիգայում։ Այս օրերին նա վերականգնվում է վնասվածքից, որը ստացել է «Նապոլիի» դեմ հոկտեմբերի 25-ին կայացած խաղում։

Полузащитник итальянского «Интера» Генрих Мхитарян признан одним из самых выносливых игроков топ-5 европейских лиг согласно последнему отчёту аналитических платформ Gradient Sports и TransferRoom.
Исследование охватило футболистов, сыгравших как минимум пять матчей в текущем сезоне, и оценивало их физическую активность и интенсивность работы на протяжении всей игры, сообщает «Factor.am ».
36-летний Мхитарян показывает средний результат в 11 километров за матч, занимая 10-е место среди футболистов ведущих европейских лиг.
В текущем чемпионате Италии Мхитарян провёл 7 матчей, ещё один — в Лиге чемпионов. В настоящее время он восстанавливается после травмы, полученной в игре против «Наполи» 25 октября.