Հայաստանի ազգային հավաքականի և Բրատիսլավայի «Սլովանի» հարձակվող Տիգրան Բարսեղյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով իր բացակայությանը հավաքականի առաջիկա հանդիպումներից։
Նա նշել է, որ կյանքում ու հատկապես ֆուտբոլում լինում են պահեր, երբ դժվար է մի վայրկյանում ճիշտ որոշում կայացնել, հայտնում է ՀՖՖ-ն։
«Ցավոք, իմ վերջին խաղում, տրվելով էմոցիաներին, սխալվեցի։ Շատ եմ ափսոսում, որ առաջիկա կարևոր խաղերում չեմ կարողանալու լինել դաշտում ու օգնելու թիմակիցներիս։ Մեր ազգային թիմը միշտ պայքարում է մինչև վերջ և վստահ եմ՝ տղաներն ամեն ինչ կանեն ամբողջ սրտով ու ամբողջ ուժով։
Շնորհակալ եմ մեր գլխավոր մարզիչին, թիմակիցներիս ու մեր հավաքականի երկրպագուներին՝ աջակցության, վստահության ու այն ջերմության համար, որը զգում եմ անգամ այս դժվար պահին։ Դա շատ մեծ ուժ է տալիս ինձ։ Այսօր առանձնապես գնահատում եմ մեր թիմի միասնությունը։ Մեր թիմում ձևավորվել է առողջ և միավորված միջավայր, որտեղ նման դժվարություններն անցնելն ավելի հեշտ է։ Ես միշտ ձեր կողքին եմ՝ նույնիսկ դաշտից դուրս»,- ասել է Տիգրան Բարսեղյանը։
Տիգրան Բարսեղյանը որակազրկվել է 3 խաղով՝ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Իռլանդիայի դեմ արտագնա խաղում ստացած կարմիր քարտի պատճառով։ Բարսեղյանը կարմիր քարտ էր ստացել խաղի 52-րդ րոպեին՝ վիճաբանության ժամանակ գլխով մրցակցին հարվածելու համար։

Нападающий сборной Армении и братиславского «Слована» Тигран Барсегян выступил с заявлением по поводу своего отсутствия на ближайших матчах национальной команды.
Как сообщает Федерация футбола Армении, Барсегян отметил, что в жизни, а особенно в футболе, бывают моменты, когда трудно мгновенно принять верное решение.
«К сожалению, в последнем матче, поддавшись эмоциям, я ошибся. Мне очень жаль, что не смогу помочь команде в предстоящих важных играх. Наша сборная всегда борется до конца, и я уверен, что ребята выложатся на полную — всей душой и всеми силами.
Благодарю главного тренера, товарищей по команде и наших болельщиков за поддержку, доверие и ту теплоту, которую я ощущаю даже в этот трудный момент. Это придаёт мне большую силу. Сегодня я особенно ценю единство нашей команды. У нас сложилась здоровая и сплочённая атмосфера, которая помогает справляться с трудностями. Я всегда с вами, даже вне поля», — сказал Барсегян.
Тигран Барсегян был дисквалифицирован на три матча за красную карточку, полученную на 52-й минуте выездной игры отборочного этапа чемпионата мира против Ирландии за удар соперника головой во время конфликта.