Հայաստանի ազգային հավաքականի և Բրատիսլավայի «Սլովանի» հարձակվող Տիգրան Բարսեղյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով իր բացակայությանը հավաքականի առաջիկա հանդիպումներից։
Նա նշել է, որ կյանքում ու հատկապես ֆուտբոլում լինում են պահեր, երբ դժվար է մի վայրկյանում ճիշտ որոշում կայացնել, հայտնում է ՀՖՖ-ն։
«Ցավոք, իմ վերջին խաղում, տրվելով էմոցիաներին, սխալվեցի։ Շատ եմ ափսոսում, որ առաջիկա կարևոր խաղերում չեմ կարողանալու լինել դաշտում ու օգնելու թիմակիցներիս։ Մեր ազգային թիմը միշտ պայքարում է մինչև վերջ և վստահ եմ՝ տղաներն ամեն ինչ կանեն ամբողջ սրտով ու ամբողջ ուժով։
Շնորհակալ եմ մեր գլխավոր մարզիչին, թիմակիցներիս ու մեր հավաքականի երկրպագուներին՝ աջակցության, վստահության ու այն ջերմության համար, որը զգում եմ անգամ այս դժվար պահին։ Դա շատ մեծ ուժ է տալիս ինձ։ Այսօր առանձնապես գնահատում եմ մեր թիմի միասնությունը։ Մեր թիմում ձևավորվել է առողջ և միավորված միջավայր, որտեղ նման դժվարություններն անցնելն ավելի հեշտ է։ Ես միշտ ձեր կողքին եմ՝ նույնիսկ դաշտից դուրս»,- ասել է Տիգրան Բարսեղյանը։
Տիգրան Բարսեղյանը որակազրկվել է 3 խաղով՝ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Իռլանդիայի դեմ արտագնա խաղում ստացած կարմիր քարտի պատճառով։ Բարսեղյանը կարմիր քարտ էր ստացել խաղի 52-րդ րոպեին՝ վիճաբանության ժամանակ գլխով մրցակցին հարվածելու համար։

Armenia national team forward and Slovan Bratislava player Tigran Barseghyan has released a statement addressing his absence from the team’s upcoming matches.
As reported by the Football Federation of Armenia, Barseghyan acknowledged that there are moments in life, and particularly in football, when making the right decision in an instant is difficult.
“Unfortunately, in my last game, I let emotions take over and made a mistake. I deeply regret that I won’t be able to be on the field and help my teammates in the crucial upcoming matches. Our national team always fights to the end, and I am confident the guys will give it their all, with heart and strength.
I am grateful to our head coach, my teammates, and our fans for their support, trust, and the warmth I feel even during this tough moment. It gives me great strength. Today, I especially value the unity of our team. We have a healthy and strong atmosphere where such challenges are easier to overcome. I am always with you, even from the sidelines,” said Barseghyan.
Barseghyan has been suspended for three matches following a red card received in the 52nd minute of Armenia’s away World Cup qualifier against Ireland, where he headbutted an opponent during a confrontation.