«Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների կազմակերպման և իրականացման համար Երևանի 2025 թվականի բյուջեից հատկացվել է 754,690,895 ՀՀ դրամ (մոտ 2 մլն դոլար): Այդ մասին հայտնել են քաղաքապետարանից, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Նշվել է, որ «Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության շրջանակներում իրականացված միջոցառումների կազմակերպման ծառայությունները ձեռք է բերվել «Գնումների մասին» օրենքով սահմանված ընթացակարգով: Ըստ այդմ՝ ծրագրի շրջանակներում մատուցված ծառայությունների (համերգների և միջոցառումների կազմակերպման և իրականացման) բնութագրությունն ու վարձատրության չափը սահմանվել են համապատասխան պայմանագրերով, որոնք հրապարակվել են համապատասխան հարթակում։

The Yerevan Municipality has allocated 754,690,895 AMD (approximately $2 million) from the city’s 2025 budget to organize and carry out events for the Erebuni-Yerevan 2807 celebration, according to Factor.am .
The events were planned and executed through procedures outlined in Armenia’s Law on Procurement. Under this framework, all provided services, including concerts and related festivities, were defined and priced through formal contracts, which have been published on the official procurement platform.
However, the details of contracts with individual performers and artists have not been publicly disclosed.