Երևանում ընթացող Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների և երիտասարդների բռնցքամարտի առաջնությունում 67 կգ քաշային Արգիշտի Հակոբյանը հաղթանակ է տարել բելառուս մարզիկ Մաքսիմ Ռիբակի նկատմամբ՝ 5։0 միաձայն հաշվով և հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն, հայտնում է Բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Չեմպիոնի կոչում են նվաճել նաև Անդրանիկ Մարտիրոսյանը (60 կգ) ու Արգիշտի Հակոբյանը (67 կգ)։
Ավելի վաղ Եվրոպայի չեմպիոն էր դարձել Վաղարշակ Քեյանը։ 54 կգ քաշային կարգում նա 5։0 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել ռուս մարզիկ Արսենիի Ժիլցովի նկատմամբ։
Հարություն Մարտիրոսյանը և Վահրամ Դովլաթբեկյանը դարձել են Եվրոպայի փոխչեմպիոններ։
Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների ու երիտասարդների առաջնությունը մեկնարկել էր նոյեմբերի 3-ին Սպորտի կառավարման կենտրոնում։

Four Armenian athletes have claimed championship titles at the European U23 and youth boxing championships taking place in Yerevan, according to the Boxing Federation of Armenia.
Argishti Hakobyan won gold in the 67 kg weight category with a unanimous 5–0 victory over Belarusian boxer Maksim Rybak. Andranik Martirosyan also claimed the European title in the 60 kg category.
Earlier, Vagharshak Keyan secured the title in the 54 kg category, defeating Russian boxer Arsenii Zhiltsov with a confident 5–0 decision.
Harutyun Martirosyan and Vahram Dovlatbekyan finished as runners-up, earning silver medals in their respective divisions.