Երևանում ընթացող Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների և երիտասարդների բռնցքամարտի առաջնությունում 67 կգ քաշային Արգիշտի Հակոբյանը հաղթանակ է տարել բելառուս մարզիկ Մաքսիմ Ռիբակի նկատմամբ՝ 5։0 միաձայն հաշվով և հռչակվել Եվրոպայի չեմպիոն, հայտնում է Բռնցքամարտի ֆեդերացիան։
Չեմպիոնի կոչում են նվաճել նաև Անդրանիկ Մարտիրոսյանը (60 կգ) ու Արգիշտի Հակոբյանը (67 կգ)։
Ավելի վաղ Եվրոպայի չեմպիոն էր դարձել Վաղարշակ Քեյանը։ 54 կգ քաշային կարգում նա 5։0 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել ռուս մարզիկ Արսենիի Ժիլցովի նկատմամբ։
Հարություն Մարտիրոսյանը և Վահրամ Դովլաթբեկյանը դարձել են Եվրոպայի փոխչեմպիոններ։
Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների ու երիտասարդների առաջնությունը մեկնարկել էր նոյեմբերի 3-ին Սպորտի կառավարման կենտրոնում։

10 Ноябрь 2025 - 12:04 AMT
На чемпионате Европы по боксу среди спортсменов до 23 лет и юниоров, который проходит в Ереване, четверо представителей Армении стали чемпионами, сообщает Федерация бокса Армении.
В весовой категории до 67 кг Аргишти Акопян уверенно победил белорусского спортсмена Максима Рыбака со счётом 5:0 и стал чемпионом Европы. Чемпионский титул также завоевал Андраник Мартиросян (60 кг).
Ранее чемпионом Европы стал Вагаршак Кеян, который в весовой категории до 54 кг одержал победу над российским боксёром Арсением Жильцовым со счётом 5:0.