Սկսվել է մասնակցության հայտերի ընդունումը «Նոր տարվա տոնավաճառ 2025-2026»-ին, որը կանցկացվի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակում՝ «Էրեբունի-Երևան 2750» շատրվանների հատվածում, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Տոնավաճառին կարող են մասնակցել այն ընկերությունները, որոնք ներկայացնում են.
- ամանորյա խաղալիքներ և նվերներ,
- սննդամթերք,
- ալկոհոլային և ոչ ալկոհոլային ըմպելիքներ,
- սուրճ, թեյ և քաղցրավենիք։
Նշվում է, որ տաղավարների քանակը խիստ սահմանափակ է։ Մասնակիցների ընտրությունն իրականացվելու է՝ ելնելով ներկայացվող տեսականու համապատասխանությունից և տոկոսային բաշխման սկզբունքից։ Ընկերություններից կարող է պահանջվել տրամադրել իրենց ապրանքների նկարները, տեսականու ամբողջական ցանկը, ինչպես նաև սոցիալական հարթակների հղումները։
Հայտերն ընդունվում են մինչև 2025 թվականի նոյեմբերի 21-ը ներառյալ։
Հետաքրքրվողները կարող են կապ հաստատել հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ +374 91 26 45 95, +374 77 26 45 95, կամ գրել էլեկտրոնային հասցեին՝ [email protected]։
Երևանի քաղաքապետարանը կոչ է անում միասին ստեղծել ամանորյա ուրախ մթնոլորտ՝ ձմեռը դարձնելով հիշարժան երևանցիների ու քաղաքի հյուրերի համար։

Как сообщает мэрия Еревана, начался прием заявок на участие в «Новогодней ярмарке 2025–2026», которая состоится в парке имени Степана Шаумяна, в районе фонтанов «Эребуни–Ереван 2750».
Принять участие в ярмарке могут компании, представляющие:
- новогодние игрушки и подарки,
- продукты питания,
- алкогольные и безалкогольные напитки,
- кофе, чай и сладости.
Мероприятие пройдет с 14 декабря 2025 года по 14 января 2026 года включительно. Ярмарка будет работать ежедневно с 12:00 до 22:00, а в некоторые дни — до полуночи.
Указывается, что количество торговых павильонов строго ограничено. Отбор участников будет осуществляться на основе соответствия предлагаемой продукции и принципа процентного распределения. Компании могут быть обязаны предоставить фотографии своей продукции, полный ассортимент, а также ссылки на страницы в соцсетях.
Заявки принимаются до 21 ноября 2025 года включительно.
Заинтересованные лица могут связаться с организаторами по телефонам: +374 91 26 45 95, +374 77 26 45 95 или по электронной почте: [email protected].
Мэрия Еревана призывает всех вместе создать праздничное настроение и сделать зиму незабываемой как для горожан, так и для гостей столицы.