Հայաստանի գլխավոր տոնածառի լուսավորման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 13-ին։ Այդ մասին ասվում է Զբոսաշրջության կոմիտեի հաղորդագրության մեջ։
Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը Կատարի և Օմանի գործընկերների հետ հանդիպումների ժամանակ հրավիրել է այդ երկրների ներկայացուցիչներին մասնակցելու Երևանի գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման հանդիսավոր արարողությանը։
Երևանի քաղաքապետարանը սկսել է Ամանորի տոնական միջոցառումների կազմակերպման և ձևավորման աշխատանքները։ Ամանորյա ձևավորումների բյուջեն նույնն է, ինչ նախորդ տարի՝ 600 մլն դրամ:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ գլխավոր տոնածառի ճյուղերի ու լուսավորության համար քաղաքային իշխանությունները կծախսեն մոտ 50 մլն դրամ (մոտ 130 հազար դոլար)։
Տոնածառի տեղադրման նախապատրաստական աշխատանքները սկսվել են հոկտեմբերի 30-ից՝ Հանրապետության հրապարակում։ Համեմատած նախորդ տարիների հետ՝ այս անգամ մեկնարկը ավելի վաղ է. 2024 թվականին գործը սկսել են նոյեմբերի 5-ին, իսկ 2023-ին՝ նոյեմբերի 13-ին։

Торжественная церемония зажжения огней на главной новогодней елке Армении пройдет 13 декабря. Об этом сообщается в заявлении Комитета по туризму.
Председатель Комитета по туризму Лусине Геворгян в ходе встреч с партнерами из Катара и Омана пригласила представителей этих стран принять участие в церемонии зажжения огней на главной елке Еревана.
Мэрия Еревана начала подготовку к новогодним мероприятиям и оформлению города. Бюджет на праздничное оформление остался таким же, как и в прошлом году — 600 млн драмов.
Ранее сообщалось, что на ветви и освещение главной елки городские власти планируют потратить около 50 млн драмов (примерно 130 тысяч долларов).
Работы по установке елки на площади Республики стартовали 30 октября. В этом году подготовка началась раньше, чем в предыдущие: в 2024 году — 5 ноября, в 2023-м — 13 ноября.