Հայկական «Ռեինկարնացիա» խումբն օգոստոսին թողարկում է ռեգգի ոճով երկրորդ ալբոմը` կազմված 11 ստեղծագործություններից: Ռեգգի ոճում հանդես եկող առաջին հայկական խմբի առաջին ալբոմը կոչվում էր «60 կմ Ջանֆիդայից Ջամայկա», իսկ երկրորդ ալբոմի անվանումը դեռ որոշված չէ:
Ինչպես նշել է այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ «Ռեինկարնացիա» խմբի մենակատար Ռոլանդ Գասպարյանը, խումբը 9 տարվա գոյության ընթացքում բազմիցս կերպարանափոխվել է եւ 3 տարի առաջ սկսել է ռեգգի նվագել:
«Ես մարդ եմ, որը սիրում է փորձարկումներ ե’ւ կյանքում, ե’ւ երաժշտության մեջ: Այս կերպարանափոխությունը կապված է նրա հետ, որ ես ուղղակի սկսեցի ապրել ռեգգի ոճով»,- այդպես է բացատրել է խմբի ոճի փոփոխությունը Ռոլանդ Գասպարյանը:
Այսօր խմբում նվագում են 8 երաժիշտներ, բակց մոտ ապագայում խմբի կազմի մեջ մտնելու են 21 երաժիշտներ:
«Հուսով եմ, որ Հայաստանում ռեգգի ոճում հանդես եկող շատ խմբեր են գործելու, չէ որ ռեգգիի օգնությամբ քարոզում են հույս, սեր եւ հավատ, ինչի կարիքը շատերն ունեն մեր քաղաքում»,- ասել է «Ռեինկարնացիա» խմբի մենակատարը:

Armenian “Reincarnation” music band will launch reggae style album in August 2009. The first album of the first Armenian reggae band, “Reincarnation”, was named “60 km: from Janfiday to Jamaica”, the name of the second album-to -be launched has not been determined yet.
According to Roland Gasparyan, “Reincarnation” soloist, for the 9 years of its existence the band underwent a number of transformations. 3 years ago, abandoning rock style, “Reincarnation” stated to perform in reggae style.
“I’m a person who likes experimenting both in life and music. The transformation is connected with the fact that I started living in reggae style” he explained the change of music style.
Currently the band includes 8 musicians. In near future the number of musicians in the band will increase to 21.
“Hope in future many groups in Armenia will be playing reggae. Reggae celebrates love, hope and faith, which our city lacks,” reincarnation soloist Roland Gasparyan explained.