ՀՀ ՇՄՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան եթերում հայտարարել է, որ նոյեմբերի 17–ին հանրապետության ամբողջ տարածքում տեղումները կդադարեն և առաջիկա օրերին կլինի արևառատ ու առանց տեղումների եղանակ։
«Առաջիկա ժամերին միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնն ամբողջությամբ դուրս կգա Հայաստանի տարածքից ու իր տեղը կզիջի հարավարևմուտքից ներթափանցող տաք օդային հոսանքներին, որոնք կմնան մեր երկրում մինչև ամսվա վերջ։ Առաջիկա 10 օրերին սպասվում է արևառատ ու առանց տեղումների եղանակ»,– ասել է նա։
Սուրենյանն ասել է նաև, որ նոյեմբերի 18-ին և 19–ին օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա մոտ 3-4 աստիճանով և մի քանի օր կմնա անփոփոխ։
Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 17-ի գիշերը առանձին վայրերում դիտվել են կարճատև տեղումներ, իսկ լեռնային հատվածներում՝ ձնախառն անձրև, սակայն արդեն նոյեմբերի 17-ի ցերեկային ժամերից սկսած, ինչպես նաև 18-ից մինչև 21-ը, կանխատեսվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ:
Երևանում նոյեմբերի 17-ի գիշերը և վաղ առավոտյան ժամերին գրանցվել է կարճատև անձրև, սակայն երկրորդ կեսից կանխատեսվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մայրաքաղաքում ջերմաստիճանը ցերեկային ժամերին կհասնի 14-16 աստիճանի։

17 Ноябрь 2025 - 08:40 AMT
Заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Минсреды Армении Гагик Суренян в прямом эфире на Facebook сообщил, что с 17 ноября по всей территории страны прекратятся осадки и установится солнечная и сухая погода.
«В ближайшие часы циклон, проникший из Средиземного моря, полностью покинет территорию Армении и уступит место теплым воздушным потокам с юго-запада, которые останутся в стране до конца месяца. В течение ближайших 10 дней ожидается солнечная и безосадочная погода», — отметил Суренян.
По его словам, 18 и 19 ноября температура воздуха повысится на 3–4 градуса и останется стабильной в течение нескольких дней.
В ночь на 17 ноября в ряде регионов наблюдались кратковременные осадки, а в горных районах — дождь со снегом. Однако уже с дневных часов 17 ноября и вплоть до 21 ноября по всей стране ожидается сухая погода.
Ветер юго-западный, 2–5 м/с.
В Ереване в ночь на 17 ноября и ранним утром прошёл кратковременный дождь, однако с середины дня и в последующие дни осадков не ожидается. Дневная температура воздуха в столице составит 14–16°C.