Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը ներողություն է խնդրել հավաքականի կրած պարտությունների համար։
«Որակավորման այս փուլը մեզ համար դժվար ստացվեց: Նախ ցանկանում եմ ներողություն խնդրել պարտությունների համար, գիտեմ` սպասումները մեծ էին, բայց չկարողացանք ձեզ տալ այն ուրախությունը, որին արժանի էիք: Միևնույն ժամանակ ուզում եմ սրտանց շնորհակալություն հայտնել յուրաքանչյուրին, որ ամբողջ ընթացքում մեր կողքին էր: Ձեր հավատարիմ աջակցությունը մեզ ուժ է տալիս, որպեսզի շարունակենք և ավելի ամուր թիմ դառնանք: Վերադառնալու ենք ավելի պատրաստ, ավելի ուժեղ, ավելի միասնական»,-ասել է նա, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը Պորտուգալիայի հետ խաղում զիջել է 9:1 հաշվով: Մինչ այդ Հայաստանի ազգային հավաքականը երեք անընդմեջ պարտություն էր կրել՝ երկու անգամ Հունգարիայի հավաքականից, մեկ անգամ՝ Իռլանդիայի։

Head coach of Armenia’s national football team, Yeghishe Melikyan, has apologized for the team’s recent defeats.
“This qualifying stage was tough for us. First, I want to apologize for the losses. I know expectations were high, but we couldn’t bring you the joy you deserved. At the same time, I sincerely thank each of you who supported us throughout. Your loyal support gives us the strength to keep going and become a stronger team. We will return more prepared, stronger, and more united,” he said, as reported by the Football Federation of Armenia.
In the final match of the FIFA World Cup qualifying round, Armenia lost 9-1 to Portugal. Before that, the team had suffered three consecutive defeats — twice to Hungary and once to Ireland.