Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը ներողություն է խնդրել հավաքականի կրած պարտությունների համար։
«Որակավորման այս փուլը մեզ համար դժվար ստացվեց: Նախ ցանկանում եմ ներողություն խնդրել պարտությունների համար, գիտեմ` սպասումները մեծ էին, բայց չկարողացանք ձեզ տալ այն ուրախությունը, որին արժանի էիք: Միևնույն ժամանակ ուզում եմ սրտանց շնորհակալություն հայտնել յուրաքանչյուրին, որ ամբողջ ընթացքում մեր կողքին էր: Ձեր հավատարիմ աջակցությունը մեզ ուժ է տալիս, որպեսզի շարունակենք և ավելի ամուր թիմ դառնանք: Վերադառնալու ենք ավելի պատրաստ, ավելի ուժեղ, ավելի միասնական»,-ասել է նա, հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի վերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը Պորտուգալիայի հետ խաղում զիջել է 9:1 հաշվով: Մինչ այդ Հայաստանի ազգային հավաքականը երեք անընդմեջ պարտություն էր կրել՝ երկու անգամ Հունգարիայի հավաքականից, մեկ անգամ՝ Իռլանդիայի։

Главный тренер национальной сборной Армении по футболу Егише Меликян принёс извинения за недавние поражения команды.
«Этот квалификационный этап оказался для нас трудным. Прежде всего, хочу извиниться за поражения. Я понимаю, что ожидания были высоки, но мы не смогли подарить вам ту радость, которую вы заслуживали. В то же время хочу искренне поблагодарить каждого, кто всё это время был с нами. Ваша верная поддержка даёт нам силы продолжать и стать более крепкой командой. Мы вернёмся более подготовленными, сильными и едиными», — заявил он, сообщает Федерация футбола Армении.
В последнем туре отборочного этапа чемпионата мира по футболу сборная Армении уступила Португалии со счётом 9:1. До этого команда потерпела три подряд поражения — дважды от Венгрии и один раз от Ирландии.