Նոյեմբերի 27–ի առավոտյան չեղարկվել էին Սոչի-Երևան և Երևան-Սոչի ավիաչվերթերը, որոնք պետք է իրականացվեին ըստ ժամանակացույցի։ Այդ մասին ասվում էր «Զվարթնոց» օդանավակայանի պաշտոնական կայքում։
Պատճառը ԱԹՍ–ների հարձակումն էր ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի ուղղությամբ։ Սոչիի օդանավակայանում ժամանակավոր սահմանափակումներ էին ներդրվել թռիչքների ժամանումների և մեկնումների ուղղությամբ։ Այժմ սահմանափակումները հանվել են, գրում է «Նովայա Կուբանը»։
Սոչիի քաղաքապետ Անդրեյ Պրոշունինը Telegram-ալիքի միջոցով հայտնել էր, որ տարածաշրջանում հայտարարվել է անօդաչու թռչող սարքերի հնարավոր հարձակման սպառնալիք։

27 Ноябрь 2025 - 09:15 AMT
Утром 27 ноября были отменены авиарейсы Сочи–Ереван и Ереван–Сочи, запланированные по расписанию. Об этом сообщалось на официальном сайте аэропорта «Звартноц».
Причиной стала угроза атаки беспилотников в направлении Краснодарского края. В сочинском аэропорту были введены временные ограничения на прибытие и вылет воздушных судов. Как сообщает издание «Новая Кубань», ограничения уже сняты.
Мэр Сочи Андрей Прошунин ранее сообщил в своём Telegram-канале, что в регионе объявлена угроза возможной атаки дронов.