Երևանում օդի աղտոտվածության և խցանումների խնդիրների լուծման համար աշխատանքային խմբեր կստեղծվեն։ Այդ մասին կառավարության նոյեմբերի 27–ի նիստում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ վերջին շրջանում ինչպես համացանցում, մամուլում, այնպես էլ անձնական դիտարկումներով արձանագրել է մի շարք խնդիրներ և հանգել այն եզրակացության, որ անհրաժեշտ է վարչապետի որոշմամբ երկու աշխատանքային խումբ ստեղծել:
«Աշխատակազմին հանձնարարում եմ անհատական կազմի մասին տալ առաջարկ: Խմբերից մեկը պետք է զբաղվի օդի աղտոտվածության հարցերով: Նախ՝ պետք է այդ խնդիրը արձանագրել մեր օրակարգում, հասկանալ և կոնկրետ լուծումներ տալ»,-ասել է վարչապետը։
Նա հավելել է, որ երկրորդ խումբն էլ կստանձնի երթևեկության կարգավորման և խցանումների հաղթահարման ուղղությամբ համակարգված աշխատանքները։

Prime Minister Nikol Pashinyan announced during the November 27 cabinet meeting that task forces will be formed to address air pollution and traffic congestion in Yerevan.
He noted that recent observations, both online and through the media, as well as personal experience, have revealed persistent problems, leading to the conclusion that two task forces must be created by prime ministerial order.
“I instruct the staff to present proposals regarding individual members. One group will focus on air pollution. First, we must acknowledge the issue as a priority, understand it, and offer concrete solutions,” said Pashinyan.
The second group will be tasked with traffic management and alleviating congestion, working in a coordinated manner to develop systemic solutions.