8 Դեկտեմբեր 2025 - 14:05 AMT
Հայաստանի ազգային հավաքականի և ռուսական «Կրասնոդար» ակումբի ավագ Էդուարդ Սպերցյանը գրել է, որ Ռուսական Պրեմիեր լիգայի մրցաշրջանի առաջին հատվածը ակումբն ավարտում է առաջին տեղում։
«Մրցաշրջանի առաջին հատվածն ավարտում ենք առաջին տեղում: Հիմա հանգիստը կրկնակի անգամ ավելի հաճելի կլինի: Անչափ շնորհակալ եմ թիմակիցներիս և, իհարկե, մեր երկրպագուներին», – գրել է Սպերցյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Ռուսաստանի ֆուտբոլային առաջնության 18 տուրերից հետո «Կրասնոդարը» հավաքել է 40 միավոր և զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի առաջին հորիզոնականը։ Ակումբի անմիջական մրցակիցը՝ Սանկտ Պետերբուրգի «Զենիթն» է, որը 39 միավորով երկրորդ տեղում է։

8 Декабрь 2025 - 14:22 AMT
Капитан сборной Армении и полузащитник «Краснодара» Эдуард Сперцян сообщил, что команда завершила первую половину сезона Российской Премьер-лиги (РПЛ) на первом месте.
«Завершаем первую часть сезона на первом месте. Теперь отдых вдвойне приятнее. Огромное спасибо партнёрам по команде и, конечно же, нашим болельщикам», — написал Сперцян, передаёт «Pastinfo».
По итогам 18 туров чемпионата России «Краснодар» набрал 40 очков и занимает первое место в турнирной таблице. На втором месте — «Зенит» из Санкт-Петербурга с 39 очками.