Շահումյան պուրակի շատրվանների հատվածում, որտեղ դեկտեմբերի 14-ից մինչև հունվարի 14-ը կգործի ամանորյա տոնավաճառ, կանցկացվեն տոնական համերգներ, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«Ջերմ և տոնական մթնոլորտը կապահովեն հայտնի և սիրված արտիստները.
դեկտեմբերի 20-ին՝ «Մենք» ազգային ակադեմիական պարի խումբ,
դեկտեմբերի 27-ին՝ «Կամի Ֆրենդս»,
դեկտեմբերի 30-ին՝ Կարինա Առուստամյան և «Դը Բենդ»,
հունվարի 3-ին՝ «Midnight Avenue» և «Ultraviolet» նվագախմբեր,
հունվարի 6-ին՝ «Նեմրա»,
հունվարի 9-ին՝ Արսեն և Արթուր Սաֆարյաններ,
հունվարի 13-ին՝ Սարգիս Մանուկյան և ընկերներ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Փոքրիկների համար էլ կկազմակերպվեն տարաբնույթ միջոցառումներ:
Դեկտեմբերի 14-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում կվառվեն մայրաքաղաքի գլխավոր տոնածառի լույսերը: միջոցառման ընթացքում կցուցադրվի ամանորյա մյուզիքլ, իսկ երեկոյի կուլմինացիան կլինի հրավառությունը։ Բացի նշվածից, քաղաքապետարանից հայտնել են նաև, որ միջոցառման ընթացքում ներկաներին սպասվում է անակնկալ։
Հանրապետության հրապարակն Ամանորին պատրաստելու աշխատանքների համար քաղաքային բյուջեից հատկացվել է ավելի քան 607 միլիոն դրամ։ Մասնավորապես՝ երգող շատրվանների գոտու ձևավորման, Սուրբ Ծննդյան տոնավաճառի կազմակերպման և գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման արարողության կազմակերպման համար «Ֆակտորի փրոդաքշն» ընկերությանը տրամադրվել է 340 միլիոն դրամ։

10 Декабрь 2025 - 13:33 AMT
Мэрия Еревана объявила, что в рамках новогодней ярмарки в парке Шаумяна у фонтанов состоятся праздничные концерты с участием известных исполнителей:
• 20 декабря — Национальный академический ансамбль танца «Менк»
• 27 декабря — Kami Friends
• 30 декабря — Карина Арустамян и The Band
• 3 января — Midnight Avenue и Ultraviolet
• 6 января — Nemra
• 9 января — Арсен и Артур Сафарян
• 13 января — Саркис Манукян и друзья
Для детей также подготовлены разнообразные мероприятия.
14 декабря на площади Республики зажгутся огни главной новогодней ёлки. В рамках праздника состоится показ новогоднего мюзикла, а завершится вечер фейерверком. Горожан также ждёт сюрприз от мэрии.
Из городского бюджета на подготовку площади Республики к Новому году выделено более 607 млн драмов. В частности, компании «Фактори Продакшн» предоставлено 340 млн драмов на оформление зоны фонтанов, организацию рождественской ярмарки и церемонии зажжения огней главной ёлки.